Hawker Typhoon Mk.IB,Hasegawa 1:48

Previous topic - Next topic

Smajser

Poznata Hase maketa sa svim njenim vrlinama i manama.
Rivertovanje i rad u kabini opisao sam u ''projekti u radu'.
Dodat je eduard eceraj, izbuseni topovi i krajevi raketa.
Konektori uradjeni od konca i super lepka.
Zice od pecaroskog najlona 0.88 debljine. Uz minimalnu toplotu upaljaca zategnu se kao strune na violini  :violin
Sa Vallejo bojama sam vise nego zadovoljan.Ovo ne mogu da kazem za Vallejo Surface prajmer. Na najmanji dodir 2000 smirgle ljuspao se u komadima.
Spasao me Mr.Surfacer 1200. Od sad samo njega koristim za prajmovanje.


























airsuba

Vrlo lepo  :cheers
Detalj na raketama baš dodaje sveukupnom utisku!

Mislim da bi možda trebao samo malo na 'uprašnjaviš' gume nekim pigmentom...

Goran A.

Bas mi se dopada ovako cist i ispeglan!

Pedja

Odlican,pedantno s`merom, vrlo, vrlo lepo. I jos jedna stvar, odlicna prezentacija-fotografije.


Baš uspela maketa koja odražava snagu tog aviona.
Sviđa mi se skoro sve osim možda prelaza između boja, koji ne bi trebao biti tako oštar (po meni).

Ja koristim Vallejo Grey primer i imam samu pohvalu za njega. Često ga koristim i kao deo kamuflaže.

Sandman

Jako lep, pedantan rad.
Sviđa mi se i finalni sloj laka - baš ima onaj metalni polusjaj.
Detalji su super ispali, pogotovo crvene trakice na raketama!

Što se tiče prelaza boja, mislim da je ovo skroz OK, obzirom da su britanci svoje avione maskirali šablonima koji su nalezali na površinu pri farbanju, prelaz je bio dosta oštar.

Par slika sa interneta koje ilustruju oštar prelaz boja kamuflaže:




flanker

Sa desne strane na poklopcu motora ti fale dva šrafa u rivetingu. Stvarno nedopustivo.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Smajser

Hvala svima na komentarima. Sto se tice kamuflaze i ja sam na svim fotkama pronasao da je ostra, radjena sablonom.
Nisam ga previse gulio i ''cukao'', jer mislim da jos nisam dostigao taj nivo iskustva i tehnike u radu.
Pravilno ostarevanje je po meni najvisi nivo ''farbarskog'' znanja u ovom hobiju, a ja do toga ima jos da giljam...samo su mi 43 leta  8) :cheers

Kerber

Maketa je uspela 100%.
Ne smeta sto nije izraubovana.

Noless

Svaka cast na radu. Odlicno uradjena maketa!!!  :bravo

Jedno pitanje, koje i cije lakove si koristio?

Cexx206

svaka cast samo lepo ti rece neko gore nisu ti ona dva riveta dobra..... vrh sta reci  :mjetal :mjetal
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Iz mog iskustva mi se nikada nije desilo, da dobijem tako jasan i tvrd prelaz između boja, a da sam farbao sa airbrushem.
Obično koristim šablone iz UHU tac bele mase.

Smajser

Quote from: Noless on 18-10-2012, 14:43:18
Jedno pitanje, koje i cije lakove si koristio?

Za dekale i prvu zastitu Vallejo Gloss varnish acrylic resin. Zadnje lakiranje Vallejo Acrylic Polyurethane Satin Varnish (hybrid resin).
Razredjivao sam ih sa novim Vallejo airbrush thinnerom. Mnogo je bolji od onog obicnog.

A da... na ovoj maketi sam na ''bolan''nacin otkrio da Hasegavini dekali i Micro set & sol kombinacija - nisu u ljubavi. Ova sredstva su izgleda prejaka za njih. Samo topla voda i to je to.
Sreca pa sam imao dekala u rezervi.

Kerber

Mora biti da su decali iz neke "otkacene" serije...kod mene ih Micro set/sol ne doticu...Nema nista dok ih ne dovati Gunze hemija.