Hawker Sea Fury Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Prava maketica za opuštanje. Malo delova, malo i detalja, u tačnost ne zalazim, ali sigurno liči na na pravu stvar. Koristio sam revelove akrilne boje i vallejo mat lak na kraju. Jedini problem su bili dekali, jednostavno nisu uvek hteli lepo da nalegnu i pored upotrebe raznorazne hemije pa se na ponekim vidi mali silvering, naročito na stensilima koje sam iz tog razloga i batalio. Interesantno je bilo i da se prilikom svlačenja dekala sa nosećeg papira sa dekalom pomerao i čitav sloj lepka sa tog papira koji se mogao počistiti sa površine makete, a zašto se to dešavalo pojma nemam. No, da ne dužim više evo sličica:



Pozdrav!

flanker

Deluje lepo urađeno. Odozdo "normandijske" trake kao da prekrivaju neko slovo, npr. J. Jel to tako treba?
Što se tiče dekala možda je trebalo malo duže da ih pereš u vodi da bi se taj lepak/film bolje skinuo. Verovatno
zbog istog i nisu lepo legli. To se dešava kod starih maketa odnosno dekala.
Sve u svemu zanimljiv rad retke ptice na našim forumima.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Slobo

Upravo tako, sa bočnih strana trupa vide se mali natpisi WJ232, verovatno je ta oznaka, samo veća, prekrivena na krilima. Invazione trake su date sa tim slovom kao jedan dekal.

Kerber

Jako lepa maketa.
Inace, njihovi decali lepo rade, ali, prvo mora da se izlakira bas sjajno...onda nema frke.

Slobo

#4
Mislim da je problem sa dekalima nastao i zbog toga što su pojedine površine na maketi hrapave, odnosno imaju neku finu teksturu, naročito površine krila. Slojevi pronta ipak nisu uspeli sve to da ispeglaju pa se verovatno zato ponegde javio silvering.

Ali mi je drago da vam se sviđa  :cheers

Warhawk

Vrlo uspeo rad, digao si ono iz kutije par recki naviše!  :)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dada

Old school! Uvek se obradujem kada vidim neki Airfix, koji je malo ili vishe tjuniran.