A-37 B Dragonfly- Academy 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

FArbano MM bojama posvetljene 15 -20 % ,wash-grafit , efekti-TAmija D set , lak matt REvell ( + kapljica gloss Rev.) .
Eceraj kokpit kompletan i spolja par sitnica (antene i poklopci za usisnike -zastitna mrežica..)..



"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Dada

Simpaticno avionce...
Jel mi se cini ili je svetla zeena malo vristavija nego sto je potrebno
Izvini, pojasni mi malo kako radish wash grafitom... Wash, bi trebalo da bude tecan... To mi nikako ne ide u glavu... Koliko kapiram, grafit da bi dosao u tecno stanje mora da se rastopi, a koliko znam, on ima prilicno visoku tempish topljenja, zar ne? :)

Kada si se vec odlucio da naglasis spoj sa tip tenkom na desnom krilu (donjaka), zasto levo ostade cosavo, ima da bude ljubomorno na drugo...
I s obzirom na to koliko si zacrnio panele na gornjaci krila, kompletna donjaka ti je suvishe cista, pogotovo kutije trapova....

Nije bas sve ni u tamija sminkeraju... Treba naci pravu meru sa prljancijom...
Nadam se da nema ljutis, ovo su samo neka zapazanja, posto vidim da je preslo u modu ako maketa nema sminku na sebi, nije maketa :)

sezan

Hvala.
Zelenu sam namerno posvetlio više nego što je po šemi jer mi se tako više svidja i imam slike gde je ta (ustvarti srednja zelena) ovako svetla. Mogao sam iz boce i gotovo se ne razlikuje od ove tamne.Uživo ne vrišti ,jer bi i mene nerviralo da je takva ,ali nije .Fotografije su takve kave jesu zbog idiotskog idiot aparata koji ne vredi dve pare u realnosti a nije jeftino plaćen .što je najgore...
Wash sa grafitnog štapića sastružem u posudicu sa vodom izvesnu količinu (to sam odrediš) i što više ima grafita (logično) tamniji je wash.I dodaš par kapi deterdzenta za sudove da lakše klizi u panele..
NAmažem celu maketu i posle pola sata skidam višak. Podloga mora da bude Gloss .ILI lako ili Future (koji ja koristim) Eto to je to ukratko..
TE "greške" mogu da se isprave, a i ko kaže da je simetrično prljav avion? Čini ti se da je gore prljaviji nego što je na donjaci ,ali tako je na slikama.
Ima tu i prešadinga blagog koji se nazire ali se ni to nevifi na fotografijama nažalost..
Što se tiče šminke,nema tu nikakvog pomodarstva. NEvolim čiste makete ,volim izraubovano i to je moj lični stav i samo može da se nekom ne svidja, kao što se meni svidja.

JEr meni je najbitnije da se meni svidja.
NAravno na prvom mestu autentučnost i o tomke vodim računa a ovo ostalo je stvar oko koje možemo da polemišemo ali bez rezultata jer je to stvar ličnog ukusa,a nije netačno..Mogu oni da budu i prljaviji i ofucaniji ...
Hvala na komentaru..

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Odlično odrađena žabetina.
Baš mu paše kamuflažna šema u Southeast Asia.
Nisam stručnjak za taj avion ali meni izgleda odlično sem možda malo prečistog stomaka.

zamorano

Baš je lep. Jeste, ima varijacija sa tim zelenim bojama a uglavnom su bile skoro iste (dosta zavisi od kvaliteta fotografija a moguće je i da sa vremenom boje gube zasićenost?). Ali ovako je mnogo lepši kad je šareniji - uostalom, što su stavljali dve zelene ako se ne vidi razlika? :)

Ovo ispade popularan avion na forumu, moraću i ja da uslikam mog korejanca pa da stavim. :)

Pozdrav!


B-707

Lepo izgleda Dragonfly! Svaka cast! :)