Fokker E III 1/72 revell

Previous topic - Next topic

aircobra

Moja prva maketa posle 15 godina klinackog bavljenja maketarstvom,sto se nije moglo nazvati maketarstvom...Zatege se nisam usudio da pravim.Jednog dana...

Evo slika...












Sandman

Fino izgleda, dekali na krilima su kako vidim lepo legli.

Janjic

Ma bravo, lijepo izgleda. Možda si trebao da probaš uraditi i zatege, šta fali i da malo pogriješiš  ;)
凸(¬‿¬)凸

aircobra

Ima vremena i za zatege... :)

zamorano

Perfektan rad, sve 100% pod konac  :super... Trebalo je da uradiš i sajle, vidi se da možeš. Sve što ti treba je mikro-burgija (udeneš u dršku od skaplela ako nemaš onu mikro-bušilicu - pin-vise), tanak najlon i super lepak. Može i sad da se doda, al' nema veze - drugi put obavezno, uzmi neku pticu koja ima malo sajli za probu :).

Pozdrav!

aircobra

Da moram da kupim negde te burgije.Najmanja mi je 1mm.Svakako sledeca maketa mi je Roland c 11 pa cu da stavim zatege.

anki

Ma moze i bez mikro burgije ako ides metodu sa rastegnutim spruovima (ramovima na kojima su delovi makete) koje lepis lakom (istim onim kojim si zavrsno prelakirao). Dakle rastegnes spru na plamenu, obojis prema referenci (obicno sivo crna ili srebrna) , seces na potrebnu duzinu , lepis sa nekom cetkicom sa vise 0 i lakom i konacno po potrebi zategnes usijanim nozicem naravno nakon susenja.

Greota da ovakav precizan rad ostane nedorecen jer ovo avionce bez sajli jednostavno nije to to.

djos & filip

Lepo izgleda, jedan od meni interesantnijih aviona u WWI.
mislim samo da si trebao da prikrijes spoj trupa i krila jer se vidi razmak po liniji spajanja. ili me oci varaju.
Ali ukupan utisak odlican!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

aircobra

#8






Mada sam se zarekao da necu pokusati da stavim utege,djavo mi nije dao mira pa sam stavio.Izvinjavam se sto nije odmah vidljiva fotka nego link.Jednostavno ne mogu drugacije da stavim na ovom racunaru ili mozda i ne umem :(

Ćomi

E to sada izgleda mnogo lepse,potpunije.
Lep povratak u hobi,nema sta.Nekada davno sam probao da uradim ovaj avion...
Pa to je prosto jezivo sitno... :o

pozz,
Comi
No signature.

komoras

auu kolega...ovo je odlično ispalo!  :super

čime su radjene zatege?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

zamorano

Svaka čast, dorada perfektna isto kao i radovi pre nje!

Pozdrav!

aircobra

Zatege su od razvucene topljene plastike lepljeno super lepkom.Bogami deluje beznadezno kad krenes da ih stavljash.   Hvala!

airsuba

Fino ispalo, utege sjajne za prvi put - bez greške što bi se reklo  :cheers

PS. sredio sam ti fotke, to je problem sa Photobucketom u poslednje vreme jer rade opet neku 'modernizaciju' softvera...

Tonxy Xy

#14
Odličan je!  :super
Sretno sa povratkom, u maketrstvo!