ju-87 1/72 academy

Previous topic - Next topic

becka75

Moj omiljeni,kao i svi nemci  :super





anki

Posto sam i sam cetkar dacu ti par saveta.

Boju razredi jos vise pa farbaj u nekoliko slojeva (obicno 2-3) sa dugim susenjem (bar 24h) izmedju. Tako ces icbeci da ti se vide ovi potezi cetkicom.

Kad bojis ramove kabine mozes ih popraviti tako sto ces cackalicom sad skinuti suvu boju svuda gde ti je pobegla. Takodje po potrebi i tu radi u vise slojeva da se ramovi nebi provideli na svetlu. Pocinjes prvo sa bojom koja je za unutrasnje povrisine (2 sloja) pa zatim spoljasnja (jos 2 sloja). Znam koliko je zamoran i dosadan rad na ovakvom tipu kabine sa gomilom ramova ali vezbaj volju jer ces naleteti na He111 ili nesto slicno pre ili kasnije. Drvena cackalica nemoze da osteti staklic tako da ces imati mnogo lepsu kabinu.

Lakiranje osim cetkicom mozes raditi i lakovima (sjajni i mat) iz sprej boce. Ja koristim DupliColor a neke druge kolege HappyColor - stvar ukusa i kome sta vise odgovara.

Janjic

Štuka  :love. Lijepo izgleda :super. Uredno obojena kabina daje mnogo ljepši izgled, tako da se isplati potruditi oko farbanja ramova. Na Fi 156 ima mnogo više "igrarije" oko kabine, a ispala je (barem meni) mnogo urednija i ljepša nego ova. Molim te da ovo shvatiš dobronamjerno, nisam mislio ništa loše  :)!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

maestro

Neko je ovde na forumu upotrebio izrsz "staklo kabine je kao oko na portretu". Sledeći put malo obrati pažnju na tu "sitnicu".
Inače mi se  jako dopada.

becka75

Necu nista da popravljam kabinu,neka je,da se podsetim za par godina kako sam je umusavio :super.