fw 190 1/72 academy

Previous topic - Next topic

becka75

Posto sam probio led evo i trece makete.Cini mi se da sam ovde pokazao malo napretka.






maestro

Lepo ej urađeno.
doduše trapovi su malo nagnuti ka unutrašnjosti - do čega li je?
Možda da su fleke po trupu ispale malo jače?

Warhawk

Noge stajnog trapa na Fw190 i treba da se sužavaju ka unutra i da su malo ka napred.
Nego, taj poslednji trougao iza na poklopcu kabine je lim, i njega treba prebojiti

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

becka75

Fleke su mali incidenti sa razredjivacem a trapove sam istripovao da tako treba da stoje,ne znam zasto.Izgleda da mi je bilo lakse da ofarbam samo ramove,mada,ja makete radim na poslu u trecoj smeni pa i omasim po nesto.

maestro

U tom slučaju ja povlačim zamerku!
Moja greška u vezi trapova, izvinjavam se.

zivorad

Za trecu maketu - odlicno. Trapovi su OK,poklopac kabine ces lako srediti. Moja jedina zamerka je malo jace prljanje ali to je moja subjektivna ocena (ne volim prljave avione  :naughty).U svakom slucaju samo napred  :bravo .

becka75

Jeste,mnogo je prljav,malo sam vezbao pa se zaneo.

mos

Posto si prljao maketu probaj da je presvuces sa mat lakom tako ces dobiti verniji efekat prljavstine .

Samo napred svaka sledeca ce biti bolja!!!

becka75

Sve ove makete su lakirane sa humbrol mat cotte,ali nijedna nije skroz mat.Spremem malu dioramu i tu sam lakirao jedno vozilo sa revelom br. 2 i mat efekat je mnogo bolji.Sad radim bf-109 pa cu njega lakirati sa revelom.

mos

Verovatno je problem sto nisi dovoljno dobro izmuckao ili nekim stapicem lak tako da se ceo ujetnaci od vrha do dna. Probaj da u posebnoj posudi pomesas lak sa razredjivacem da bi dobio tanak premaz. :)

Tonxy Xy

Dobro je...A svaka sljedeća če bite sve bolja i bolja :D  :naughty

matilda

dea kao sto ti rekose, predji maketu matt lakom.
tako ces da ubijes malo kontraste i sve ce da se malo stopi i ima da izgleda bolje.
za pocetak je odlicna, samo tako nastavi, isprobavaj i pravi makete.

stevan

Miroslav

Probaj da umesto Humbrol Matt Cotte koristis Humbrol Hobby Spray Varnish. Videces koja je razlika u finisu. To narocito koristi cetkarima.