HAWKER TEMPEST mk V EARLIY 1:48

Previous topic - Next topic

Gemini

Evo posle teške borbe konačno u galeriji. Na kraju imao sam problema i sa dekalima, koji su se neki u vodi jednostavno raspali, naprimer crne trake na krilima uz trup, pa sam morao da maskiram kad su na maketi bili več stencili i ostali dekali, pa bojanje alu alcladom, pa malo soli i preko crni akril. Na kraju je još dobro ispalo. Pa beli rub na rondeli sa gornje strane levog krila. Ali dobro, probao sam neke nove stvari, nadam se i nešto naučio i idemo dalje u nove pobede.












Sandman

Jako lepo izgleda na kraju.
Wash je suptilno istakao linije panela i dao na živosti samoj maketi.

Ono što bih sugerisao da uradiš malo drugačije sledeći put je posvetljavanje kamuflaže.
Naime, ti si posvetleo tamnije fleke samo po srednjim delovima ali ako se dobro sećam nakon skidanja maski?

Probaj sledeći put da, dok još uvek prskaš ta polja i dok su maske još uvek postavljene, na samom kraju posvetliš boju sa kojom radiš i da prskanje svetlijom nijansom radiš ne po sredini cele kamuflažne fleke nego samo po sredini panela koje ta fleka obuhvata/pokriva. Tako ćeš imati realnije senčenje/bleđenje  kamuflaže, a i više ćeš istaći preshading ako si ga prethodno radio, i samim time i linije panela - nakon washa to tek dobija na pravom efektu i deluje dosta realnije.

U svakom slučaju lep rad, ajd dalje  :super

Gemini

Ma da, znam, zezno sam to sa svetlenjem, tako da si potpuno u pravu. Ali kao što kažeš, idemo dalje!

Smajser

Veoma lepo uradjen Tempest. Svaka cast! I ostaren taman koliko treba...

Kerber

Odlican!
Meni ne smetaju puno ovi rubovi na decalima, ali, ako ti bas bode oci, iglicu u boju, ili sta vec...veliko je to, moze da se odradi a da se ne primeti...
Ma, ne pipaj, opak tempest!

Gemini

Hvala na komentarima, a sada jedno pitanje. Hteo sam da popravim onaj j...beli rub, ali se plašim da ne ispadne još gore. Kako vi rešavate taj problem?

Boki

Prelep Tempest. Ja tu ništa ne bih menjao. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Warhawk

Vrlo lep i umeren rad. Svaka čast!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

nenobl

generalno, fantastican rad! ne vidim neke velike zamijerke na svijetljenje kamuflaze, mada nisam ljubitelj WWII aviona ali vjerovatno ti i Sandman znate zasto to "ne valja"! :) jedina zamjerka je izduv motora i topova na krilima! mislim da se to moglo malo bolje uraditi.. ili se ne vidi dobro na fotkama! djeluje mi vise kao curak od ulja nego tragovi dima! grijesim?