P-39 Airacobra 1/72

Previous topic - Next topic

zero

Ovo je moja zadnja maketa koju sam uradio,maketa je ACADEMY super se uklapa dekali su BalkanModels
koji su  extra,farbano sa revel boje i na kraju humbrol mat lak.









Tonxy Xy

Odlično je! Sviđa mi se  :mjetal :hahaha :naughty
:bravo :god :bravo

Warhawk

Vrhunski odradjena maketa, stvarno sa merom bojenje i prljanje.

Okrenuo si hrapavu stranu hamera, mislim da je bolja glatka, jer ova 'oće da ubije detalj na maketi
(često na fotkama te linije aparat bolje uhvati, a zamuti samu maketu)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Vrlo lepa kobrica.
Ja bih joj samo skratio mitraljeske cevi u krilima, malo su preduge.
Ostalo je bas OK.

dragan_mig31

Quote from: warhawk on 16-11-2012, 14:28:05
Vrhunski odradjena maketa, stvarno sa merom bojenje i prljanje.

Okrenuo si hrapavu stranu hamera, mislim da je bolja glatka, jer ova 'oće da ubije detalj na maketi
(često na fotkama te linije aparat bolje uhvati, a zamuti samu maketu)

Maketa izgleda odlicno uzivo.Inace hamer je moj :D Moracu da kupim novi uskoro jer je ovaj za penziju :D

Sandman

Utep'o si ga!  :cheers

Wash je baš fino legao, sama kamuflaža je neuobičajena, a nijansiranje kamuflažnih boja je baš dozirano.

Veoma lep rad!

anki

Jako lepo farbanje. Sredi samo te mitraljeze jer su stvarno predugi a i rastrcali su se malo svaki na svoju stranu. Stub antene si slomio na fotografisanju? Ima li mesta da kroz otvorena vrata pa ispod instrumentalne ploce ili pored prednje noge stajnog trapa ubacis jos olova posto vidim da pada na rep? Referentni avion je stvarno bez eskadrilskih oznaka ili ti fale dekali?

Lepo su legli dekali.

Nego u oči mi pada jedan kiks, Britanci su imali samo izvoznu verziju sa dužim i tanjim 20mm topom koji je više štrčao kroz spiner.
Zvali su je P-400.
Možda su i auspusi pravilniji oni drugi, koji se isto dobijaju u kutiji.

Josip

Dejan68

Lepo izgleda Kobrica :bravo
Samo jedno pitanje ili nedoumca. Sta se desilo sa vratima koja su otvorena? Izgledaju kao da su bila kod majstora (limara) pa je ubacio ona koja je imao u garazi. Cin mi se da su malo svetlija i umrljana. To je moje misljenje, bez ikakve ljutnje. Sve ostalo je  :bravo

zero

Hvala vam na komentarima,boja na vratima su ista ko na kamaflazi mislim da je do svetla,a za top u spiner nisam znao ja sam
mislio da nema razlike mislio da P-400 je samo naziv za eksport.Mitraljezi cu skratiti a referentni avion je stvarno bez eskadrilskih
oznaka :)
Pozdrav

zivorad

Jedna od najlepsih Kobri na forumu   :bravo

Goran A.

Maketa mi se zanatski dopada, lepo uradjena. Jedina zamerka su prevelike donje rondele i donja boja. Verovatno zavisi od referenci na koje si se oslanjao.

http://www.ww2incolor.com/d/3916-7/aat.jpg

nenobl

Farbanje za 10!!! prelijep rad! gledam i gledam opet ovu prljavo zutu.. i odusevljen sam! ne znam kako dobijas ove... ne znam kako da ih nazoves..nijanse..svijetlije, tamnije..

Goran A.

Quote from: nenobl on 17-11-2012, 16:04:16
...ne znam kako dobijas ove... ne znam kako da ih nazoves..nijanse..svijetlije, tamnije..

Sand filterom. Kap - dve oker/sand boje u lak.

DUSAN123

Maketa zaista odlicno izgleda,jedino,dali mi se cini ili se to vidi silvering na rondelama na gornjaci krila? I jos jedna sitnica,prednji tocak kao da je zalepljen za podlogu sa blu-tak-om? Jos jednom,odlican rad!!