Israeli F-16C "Barak" 1/72

Previous topic - Next topic

nenobl

evo ga konacno, izraleski F-16C "Barak" iz 101 eskadrile, vazduhoplovna baza Nevatin. Oznake su im poslije mijenjane ali ovo jedna od prvih izraelskih lovackih eskadrila. U pitanju je restauracija! Bijase to lose uradjena americka verzija pa sam se odlucio da je preradim! Dekali su Eagle strike. Maketa je Academy, odlicno detaljisana, dobro se uklapala ali poslije rastavljanja bilo je malo revitiranja i drz' nedaj! Bilo je dosta ostecenja, sitnih dijelova sto se pogubilo... ali evo, na kraju nije lose ispala! Boje.. Humbrol, Tamiya i Revell. Ako sam nesto izostavio, pitajte! (fotke zbrzane pod lampom...ali ok su!)












Tonxy Xy

Odličan rad! Svaka čast!  :bravo :hahaha :bravo :god

Miroslav

Fino je ispalo. Samo mi reci koja je tacno maketa u pitanju, jer mogu da zakljucim da si kamuflazu i dekale izabrao sam. Nisam cuo da je Academy izbacio izraelske varijante u ovoj razmeri. Jedina zamerka se odnosi na totalno promasen oblik nosa, ali za to nisi ti kriv, vec proizvodjac. Znam iz iskustva.

nenobl

U pravu si! I dekali su naruceni na netu a kamuflazu sam radio po referencama sa neta!  ali u principu, to je to! e sad, nos je... spajanje trupa aviona je komplet sa radarskom kapom! znaci sve je u komadu tako da nema prepravke!

sezan

Sve mi se svidja. odličan!   :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Baš fino i pedantno izgleda.

Jedino se vidi drugačiji pristup maskiranju zelene i braon boje - jedna je sa mekim a druga sa oštrim prelazom - tako je bilo i na pravom avionu ili..?

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hitri

Odlicac izraelac,ispao je vrh  :super

nenobl

Quote from: Sandman on 16-11-2012, 21:47:27
Baš fino i pedantno izgleda.

Jedino se vidi drugačiji pristup maskiranju zelene i braon boje - jedna je sa mekim a druga sa oštrim prelazom - tako je bilo i na pravom avionu ili..?

ovo mi je referenca...  http://www.primeportal.net/hangar/isaac_gershman/f-16a/index.php?Page=3

koliko sam ja stekao utisak je da je zelena malo blaze nanosena a ostalo ima prelase ngdje ostrije negdje blaze....

Vladimir

Ф89 НС

Tomcat

Odlican, svaka cast! Ja planiram onog drugog sa tog Eagle Strike seta  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Prijatelju eagle strike je napravio gresku a ocito i ti :) ovaj broj 543v iz 101 skvadrona je f-16c block 40.Imam ove iste dekale i odavno sam shvatio da su pogresne i da od njima se moze uraditi F-16C.A uz to ako ovo planiras da je F-16A onda ne nosi onaj litening II pod kojeg si stavio i nema ovaj tip vertikalnih stabilizatora.Inace maketa je prva liga odradjena(Sad si i mene zamislio da uradim jedan izraelac)



http://f-16.net/aircraft-database/F-16/airframe-profile/3244/

nenobl

#12
:) greska u koracima! Sad vidim da sam greskom napisao u postu F-16A a u naslovu F-16C!! varijanta je C!!! :) znam, A verzija nema ovaj izduzeni dio na vertikalcu i nisu bili opremljeni da podze Lantrin! A greska jeste, cak mislim da ovaj serijski broj ne postoji!

jocaman


Goran A.

#14
Quote from: dragan_mig31 on 17-11-2012, 10:18:52
Prijatelju eagle strike je napravio gresku a ocito i ti :) ovaj broj 543v iz 101 skvadrona je f-16c block 40.Imam ove iste dekale i odavno sam shvatio da su pogresne i da od njima se moze uraditi F-16C.A uz to ako ovo planiras da je F-16A onda ne nosi onaj litening II pod kojeg si stavio i nema ovaj tip vertikalnih stabilizatora.Inace maketa je prva liga odradjena(Sad si i mene zamislio da uradim jedan izraelac)
http://f-16.net/aircraft-database/F-16/airframe-profile/3244/

Kakvu gresku? Ako je u pitanju set 72081, na njemu je 543 oznacen kao F-16C a 107 kao F-16A. Nema greske. Jedino ako mislis na neki drugi set u Eagle strike 1/72.