Heinkel He162A''Salamander'' 1:48

Previous topic - Next topic

Smajser

Fenomenalna Tamiya maketa. Malo avionce ali fabricki uradjen tako dobro, da krila,repne povrsine, kabina i motor uopste nisu lepljeni  :) Sve jednostavno ''ulazi'' jedno u drugo. Cak su i teg dali u kutiji.

Dadati Eduard zum i maske, Master metalni topovi, pito cev i pokazivac izvucenog prednjeg tocka.

Motor,kabina i leziste stajnog trapa oziceni. U kabini prepravljeno izbacivo sediste i dodata boca za pneumatiku.

I jedan meni veoma drag detalj...tockovi na spoljnom nosacu motora su pokretni, kao na kafanskim ''kolicima''  8) D:)








































































Kerber

Eh, i ovaj...heehe
Meni se bas dopada...mozda mi je za mrvu precist sam zmaj, (ali, ok...nisu imali bas prilike da lete vise od par sati, a i to retko) u odnosu na zaprljanu povrsinu oko topovskih cevi i dosta izguljenu kabinu...
Drago mi je da si poceo da ih stancujes posle velike pauze.

ALEX T

Odlican je i sa merom.
Dodaci i motor mu daju odlican finalni izgled.
pozz

Tonxy Xy

Sviđa mi se, Odlično je napravljeno.  :bravo :god  :bravo

nenobl


Smajser

Quote from: Kerber on 17-11-2012, 01:15:32
Eh, i ovaj...heehe
Meni se bas dopada...mozda mi je za mrvu precist sam zmaj, (ali, ok...nisu imali bas prilike da lete vise od par sati, a i to retko) u odnosu na zaprljanu povrsinu oko topovskih cevi i dosta izguljenu kabinu...
Drago mi je da si poceo da ih stancujes posle velike pauze.

Hvala svima za pozitivne kritike. Malo da se opravdam za oguljotine u kabini i cist eksterijer  :pilot

Isao sam sledecom ''logikom''... aerodrom Leck sa koga su dejstvovali imao je betonsku pistu pa ovi avioni nisu stigli da se spolja ''ofucaju''. 
Nedostatak goriva je naterao mnoge na ''suvi trenaz''sto je = dosta ulazenja i izlazenja, guljenja itd  :o
Topove sam malo zaprljao posto je to avionce  Rudolfa Smita, pilota koji je uspeo da zvanicno potvrdi pobedu nad Tajfunom. Desetak minuta kasnije oborio ga je Tempest, pa je verovatno i jedan od prvih pilota koji su uspesno isprobali izbacivo sediste  :mjetal

YU-DFY

Svaka cast. Moj duboki naklon.  :god

Pedja

odlican,s merom uradjen i pedantan.Kako uspevas da otvoris-zatvoris motorski poklopac?

Smajser

Quote from: Pedja on 18-11-2012, 19:54:58
odlican,s merom uradjen i pedantan.Kako uspevas da otvoris-zatvoris motorski poklopac?

Tamiya daje obe verzije (zatvoreni i otvoreni poklopci motora). Kace se na dve metalne sipkice koje vire iz centralnog dela trupa. Gumene ''zabice'' sprecavaju mrdanje i odpadanje, a opet omogucavaju da biras varijantu. Odlicno smisljeno.

medico

odlicno uradjena maketa  :caooo

u potpunosti se slazem sa tvojom teorijom za prljanje i ofucanost aviona , mozda si mogao malo da izduvnu 'nozlu' ispatiniras/nagaravis ali i ovako je ok. Prokletstvo macro moda (sto bi rekao airbamby) na nekim detaljima u kokpitu se vide neosmirglani seam line-ovi ali verujem da i nisu previse upadljivi golim okom.

djos & filip

Ovakvog izgleda se ne bi stidela ni 32-jka.
Za 48 icu brdo detalja, vrlo precizno uradjenih. Ceo izgled makete je krajnje uverljiv....da ne tupim, veoma mi se svidja :)
Tek malo da zakeram, prljanje je po meni uradjeno sa merom, ali negde malo neujednaceno, npr pojasevi su cisti ko suza a kabina je lepo koriscena. Mislim da bi blagi wash istakao bolje pojaseve (npr). Naravno ovo je toliko sitna zamerka sa moje strane da slobodno moze da se zanemari kad se uzme kvalitet izrade cele makete. Motor je ispao EXTRA...

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Smajser

Odlicno receno ovo za macro mod  ;D Golim okom skoro i da se ne vide seam line. Smirglao sam ih, ali tek na makro modu sam shvatio da se i dalje vide. Tad je bilo kasno...
I primedba za pojaseve je sasvim na mestu. Mora i po njima wash.
Licno sam veoma nezadovoljan Eduard farbanim i samolepljivim ecerajem. Boju ne pogode skoro nikad, a onaj odvratni lepak koji namazu na metal slizi samo da napravi problem. Uvek ga sa mukom skidam i koristim superlepak.

Ne vidim u cemu je bio problem sa starim setovima bez boje i lepka  :think

Sandman

Fin i pedantan rad - baš si vodio računa o detaljima u kokpitu.
Možda da si samo maaaalko više zaprljao motor i deo oko njega, mislim da bi celokupan utisak bio kao da se posmatra realna mašina.

Pohvalio bih i veoma kvalitetne fotke!  :super

Šta je sledeće na meniju? :)

Smajser

Quote from: Sandman on 20-11-2012, 15:48:35
Šta je sledeće na meniju? :)

F86D Sabre Dog

Hocu da uradim Ajkulu-Somborca (tamo sam sluzio ko plavac  8) )

Muci me samo kako da uradim masku za onaj plavi deo na nosu...

Sandman

lep izbor za sledeću maketu ;)

uzmi crtež - mislim da ga ima u nekom od YUVAM biltena - pa pomoću njega napravi šablon na pausu, doteraj koliko treba kad ga prisloniš na maketu, a zatim sve to prenesi na Tamiya traku.