1:72 revell F-5B

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Ovo je jedna od najlepsih maketa koje sam ikad radio.Prelepa maketa koja se prelepo sklapa i na kraju izgleda jako realno.Morao sam da uradim kokpit u samogradnju i da dodam pojase.Ostalo je sve OOB.Dekale su PM models za F-5B i ponesto revell stencile.Farbano revell i MM uljnim bojama a vedering je standard tamiya weathering set D + domaci wash.


Sandman

Sviđa mi se kako je ispao - lepo mu čuče ove boje.

Farbanje ti je fino ispalo sem na repnom delu sa leve strane - kao da ti je na tom mestu zelenu boju airbrush pljuckao malo? Ostatak mnogo lepo ispao, fine ivice kamuflaže.  :super

Jel ovi PM dekali vrede čemu? Obzirom da im je maketa tiha jeza po pitanju panelizacije, za uklapanje tek nemam predstavu kakva je...  :-X

dragan_mig31

Hvala sandman :) Ddekale su uzas.5 puta sam ih premazivao mr mark softnerom i na kraju sam kapnuo nekoliko kapi nitro razredjivaca i tek tad su legli kako treba.A o samom PM maketom necu ni da diskutiram :D

Sandman

onda su idealna osnova za testiranje dekal hemije raznim metodama  ;D

ako imaš ostataka tih dekala probaj da ih na neku podlogu nalepiš i da ih mackaš Gunze hemijom, ali uz obavezno "tupkanje" štapićem za uši - Gunze hemija inače hoće da u kapljicama "beži" sa dekala, pa je treba ovako naterati da odreaguje sa dekalom.

medico

vrlo lep avion i odlican rad, izveštio si se  sa ovim jet-ovima pa ih samo štancuješ kao na pokretnoj traci !
za OOB odlicno !

dragan_mig31

@Sandman imam gunze mr mark setter i softner.Nisu reagovali dobro a ja radim isto kao i ti stapicem za usi jer stvarno ova hemija uvek se sliva sa strane dalje od dekala.Nazalost nemam vise tih dekala jer sam uzeo od drugara samo turski set od makete.

@Medico Stancujem opet jer sam opet nezaposljen vise oko mesec dana :D Inace moram da opet kazem da je ovo mozda jedna od najbolje makte koje sam radio u zivotu.Tako lako i lagano sklapanje,nema rupe nema nista kao da su je radili 2012 a ne 1980 i neke.

Tonxy Xy

Odlično, Sve pohvale!

Lud13

F-5 je bar meni uvek melem za oci, jos kad je ovako lepo odradjen ugodjaj je potpun...

Dejan

Lepšu maketu turskog MiG-28 još nisam video!

Josip

sezan

F-5 je ispao babaroga.ODličan!!!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA