1:72 Hasegawa F-4E early type

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

F-4 je gotov.Na kraju samo sam zaprljao maketu tamija vedering B setu i moj domaci wash.Lakirana je sa 70% mat + 30% gloss mesavinu.


pekar

lepotan
nemam drugog komentara
IL-76

flanker

Korektno urađen. Jedino mi siva nešto vuče na zeleno, a možda ne idu bacači mamaca na potkrilnim nosačima uz starije naoružanje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Siva je ustvari FS 35622 standardna boja za evrejske masine od uragana i mistera pa sve do kfira.Ovo ej ustvari neka cudna nijansa sivo zeleno plava.Malo je tamnija zbog osvetljenja.Inace uzivo izgleda puno lepse.

Tomcat

Svaka cast! Prelep je... Priznajem da mi je na prvim fotkama zelena bila malo cudna ali sad vidim da je dobra! A posebno jer su F-4 ovde prilicno retki pa mi je utoliko utisak bolji. Svaka cast!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

sezan

Više nego dobar.Svaka čast. FArbanje mi se posebno svidja.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Opaka maketa. Rasteš u svakom pogledu.
Malo mi je žao, da nemam tvoju brzinu rada ali opet to zavisi od vremena kojeg nemam.

medico

fantasticno, imajuci u vidu koliko si ga brzo uradio !  :god definitivno me fascinira tvoja brzina rada .

jedna sugestija, za boju gume , pogotovo u 1/72 razmeri probaj Revell-ovu  9 Antracit , izgleda daleko realnije nego crna .

dragan_mig31

Hvala vam :) Ma nije brzina nista posebno.Jednostavno kad je covek nezaposljen opet ima vremena na preteku.Iako ucim za neke ispite opet imam vremena da se posvetim na makete.

komoras

Dragane, odličan je fantom!  :super
još da si imao neke stencile da mu polepiš, bio bi daleko više od odličnog

šta je sledeće?  :caooo
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Obavezno gume u tamno tamno sivu matt i štoviše stensila, pogotovo kod mlaznjaka.
To zapamti za ubuduče.

Sandman

Fino je ispao - boje mi deluju baš dobro, a kamuflažne fleke izvučene slbodnom rukom su na ovom ispale odlićno.   :super

Što se tiče tamnijeg izgleda donje 35622, tu je verujem dosta udela imala i CYAN podloga. Kod ove boje pozadine white balance na aparatu hoće da se malo zabaguje jer izgleda da dosta utiče na kamuflažne boje i prikaz njihovog kolorita. Iz tog razloga sam prestao da koristim ovu boju kad fotkam makete i prešao na crnu ili tamno sivu (one su više neutralne).

FLY BY WIRE

odlican fantom...uzivao sam gledajuci slike al bas  :god

dragan_mig31

Za stencile nisam nista mogao.Jevreji imaju stencile na hrebrejskom jeziku a ja sam imao samo na engleskome a jos su i bile pogresne boje.Sledece bice valjda F-16A od hasegawe kojeg sam zapoceo jos pre nekoliko godine ali tako stoji u kutiji nedovrsen,.U pitanju su americke oznake iz 80te.

Ma baš se to vidi u 1:72 na kojem su jeziku. Ja znam često da simuliram stensile jedva vidlljivim i polusuvim potezima četkice.