Eduard 1/48 Albatros D.III Oeffag 253.116

Previous topic - Next topic

Profa

E, pa, pošto je maketa predstavljena juče uživo i iznenađenje mi je u potpunosti uspelo , evo je i ovde...
Maketa koju sam počinjao, ostavljao je i vraćao joj se preko godinu dana - zbog fenomenalnog uklapanja zahteva vrlo malo živaca i skoro ništa gita, ali mnogo strpljenja u bojenju ovol'kih površina četkicom .
Jedini problem je spoj donjeg krila i trupa, koji bi morao da se ojača žicom - sve ostalo, za čistu desetku

Inače je ovo moj prvi rad u 1/48, ako izuzmemo Escijev Skyraider u pokušaju, pre jedno dvajs' godina...

Da ne dužim, evo fotki, pa vi pitajte ako vas nešto posebno zanima





Bogu fala što sam Lala! :)

Tonxy Xy

Nisam baš ljubitelj WW1.  ::) Ali ovaj rad mi se sviđa, Odlično je!  :super

Pa eto, zanima me kako ti se dopada 1:48?
Odmor za oči, a?

Austrougarski lovac je po meni odlično urađen.

Josip

Profa

Dopada mi se, to da, i biće još neki jednom, ali ne toliko da bih zanavek menjao skalu... ;) Ne bih ga ni radio, da ga nisam dobio na poklon.
Što se odmora za oči tiče, i nije - opet zahteva neke detalje koji u '72 nisu vidljivi, a ovde ih treba mnogo pažljivije odraditi.
Zamor je pre svega za bojenje četkicom, što bi onda, pri nekoj promeni skale, iziskivalo potpunu promenu modusa operandi, što nema šanse da se desi :jok
To vi, koji i tako koristite brush, možete '48 da smatrate odmorom, jer je svejedno da li ga palite za 15 ili 50 kvadratnih cm...
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Odlicno izgleda, uzivo je jos bolji!  :cheers

Skyrider

Stvarno perfektno :) Video sam juce, svaka cast. Obozavam WW1 posebno Nemce a ovaj je cista 10   :super

Sandman

Odlično ti je ispao ovaj "mottling"!
Lep rad, uživo još bolje izgleda.  :cheers

ILIJA iXa

#7
Rad je fenomenalan, stvarno sve cestitke jos je lepsi uzivo.  :bravo
Jedva cekam sledeci avioncic.
pozz

Aleksandar

Врхунско малање, као прави, свака част.
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

sezan

#9
JA moram da kazem da je maketa  (po meni) ,jedna od tvojih najboljih ako ne i najbolja koju si uradio.JEste nezahvalno to tako paušalno ocenjivati ali to je moje mišljenje pa sad kako god ga shvatis.
I farbanje i dekali i motor kako je uradjen,ožičavanje ,simulacija drveta..detalji ...tražio sam mane i greške ali bezuspešno... Mislim da ti bolje lezi ova razmera...
Svaka cast ,nemam sta da kazem.ZAgledao sam je duze vreme iz svih ufglova i odusevila me je...

:cheers

ps.Idalje mislim da si nekom Slovencu platio da ti ovo odradi...  :P...zezam se naravno 10+  Albatros..
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Hvala svima za komentare
Ne bih baš rekao da je najbolja, ali je definitivno jedna od - više mi je draga zbog toga što sam rešio neke probleme na njoj, i naučio neke stvari u postupku izrade... razmera mi dopada, ali ne leži mi kao 1/72 - šta ću kad volim da pravim muve iz tog perioda


p.s. a niko nije zapazio jednog Slovenca, skrajnutog, kako se smejulji i broji ojriće? :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

nenobl

nisam ljubitelj starijih letjelica ali ovo je strava! kamuflaza je fascinantna!