junkers Ju-52, Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan svima.

Još jedna maketa spremna za police! Ja sam zadoovoljan postignutim, mada može i bolje! Greške neću nabrajati, mrzi me da pišem! Maketa je OOB, osim pojaseva, antene i par sitnica. Prvi put sam koristio uljane boje i moram reći da sam prezadovoljan šta se sve može uraditi s njima! Neću da kažem da sam na ovoj maketi uspio, ali svaka iduća će biti bolja! Slike su užasne, ali na to ste već navikli :)

Evo i par fotografija, pa pogledajte i iznesite mišljenje kakvo god bilo!





Donja strana aviona je mnogo suptilnija što se tiče ove bijele. Ja nikako nisam mogao da postignem na fotografiji ono što je stvarno na avionu! Nije da se pravdam ali ovde je sve previše izraženo!



I dva ljepotana zajedno :)



Malo sam pretjerao sa slikama :)

Veliki pozdrava za sve,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

FLY BY WIRE

zemo  jako dobar rad...  bas sam uzivao gledajuci slike....nisam strucnjak za ww2 ali meni ovoi izgleda odlicno... :cheers

Warhawk

Vidim da si se suočio sa istim problemom kao i ja: "Kako bre slikati ovu maketu da stane u kadar a i da se vide detalji na njoj???"
Uglavnom dobro kadriranje fotki, osim par na kojima je kamera stojala nekako nakrivo...

Na maketu nemam zamerki. Znam koliko truda iziskuje i rezultat je odličan.
Jako lepo razbijena monotonija crne donje površine.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kolega, ovo je za mene pun pogodak.
Još ako si mu izbušio auspuhe, one 3 cevčice ispod kabine i naoružanje...

Bojanje je super uspelo. Monotono i dosadno, baš kao na pravom.

Josip

Tonxy Xy

Odličan je. Sviđa mi se  :super
Pratio sam dok je bio u radu. I mogu reči. Dosta si, se potrudio da ga tako lijepo urediš  :bravo

aircobra

Odlican rad!Inace,kakva je maketa po kvalitetu ta italerijeva?

KuKLiNsKi


Warhawk

Quote from: aircobra on 18-12-2012, 02:13:02
Inace,kakva je maketa po kvalitetu ta italerijeva?

Imaš ovde poredjenje sa Hellerom i navedene greške
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

airsuba

Maketa je stvarno vrlo dobra, farbanje i efekti su odlično ispali, a i šema je atraktivnija zbog crne boje :cheers

zero


pekar

Jel mi se cini ili je zadnje desno zakrilce spušteno na dole?
IL-76

Goran A.

Nema zadnjih i prednjih zakrilaca, mozda si mislio na nesto drugo?

KuKLiNsKi

mislim da je mislio desni stabilizator...  kad od otraga pogledaš rep "malo ko da je nakrivo..."   
ma da može bit samo od poze na slici...

zivorad


dragan_mig31

Neznam sto se zalis prijatelju maketa ti je odlicna.Vedering je poprilicno raelan.