1:72 Hasegawa F-16A

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Ovu maketu sam zapoceo jos pre 2 godine i tako je stajala sklopljena po kutijama.Pre nekoliko nedejle resio sam da je zavrsim od zezancije i relaksacije.Ipak je ovo hasegawa  maketa je OOB a farbana je MM uljanim bojama.Malo sam se igrao sa modulacijom farbe i to odozgo tako da sam prezadovoljan kako izgleda na kraju.


Sandman

Odlično izgleda, samo možda malo washa više na izduvniku da ima.  :cheers

Tonxy Xy


komoras

Uuu bre Dragane...mogu reći da ti je ovaj po farbanju u top 5 tvojih radova!  :super
jedino što je moglo je malo šminke na izduv
i reci mi, kako si postigao ovako visok sjaj staklića? poliranje i potapanje u pronto?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

Zdravo.Hvala vam :) sjaj je poliranje tamijinom polir pastom + 2 puta potapanje u prontom.

Nemsy_29

Cudno mi da od tebe NATO avione vidjam, super ti je ovaj wanna be Orao  ;D

nenobl

Nije lose! Fali mi boja na navigacijskim svjetlima (na krilima kao i na usisniku), malo si zeznuo bojenje  AIM-9 (taj crni prednji dio je dosta kraci, ide do prvog a nekad do drugog prstena) i izduv prilicno lijepo detaljno izgleda za ovu razmjeru, moglo se to jako lijepo odraditi! ali sve u svemu, lijepo izgleda!

milan78

Uspeo jako....iako monotona sema bojenja,jako je lep.Kao i uvek od tebe.Cak i s pola mozga da si radio bio bi ok!!!Lep.Moja zelja je jedan Izraelac da bude sledeci.Mada mozda si i odradio takav!
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Meni je prelep... Svaka cast, a ako dozvoljavas samo jednu malu sugestiju, da proveris za boju AIM-9, mislim da su pocetkom 90ih negde oko Pustinjske Oluje tek ''presli'' na sivu, da su do tada bile bele, tako sam negde citao, proveri, mozda gresim
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Miroslav

Lep F-16. Dosta dobro ispao. Steta je samo sto proizvodjac nije odradio malo detaljnije. Vidi se da fale riveti i pojedini paneli, ali nije do tebe. Academy je u tom smislu dosta bolji, ali je kod Academy-ja lose odradjen nos aviona.
:cheers

Tomcat

Quote from: Miroslav on 21-12-2012, 21:28:44
Lep F-16. Dosta dobro ispao. Steta je samo sto proizvodjac nije odradio malo detaljnije. Vidi se da fale riveti i pojedini paneli, ali nije do tebe. Academy je u tom smislu dosta bolji, ali je kod Academy-ja lose odradjen nos aviona.
:cheers

Mislim da je Revell F-16 ipak najbolji
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Revell je definitivno najbolji.U kutiji ima delove od block 15 pa nagore.