F/A-18C "Blue Diamond" 1/72

Previous topic - Next topic

nenobl

Restauracija Academijevog F/A-18C! Bija se to onako.. prilicno lose uradjena verzija americkog VMFA-212 a sada je to Blue Diamonds VFA-146, ser# 163777 iz 2002. sa nosaca USS John C. Stennis. Dekali su sa e-baya, CAM PRO DECAL, odlicnog kvaliteta btw. Nosni plamen nije bas precizno planiran ili pozicioniran prema uputstvu... ostalo je leglo ok! I da, jako su zahtijevni..npr.. natpisi na krilnim rezervoarima za gorivo, "CAG" na vrhu vertikalaca, "Blue Diamonds" natpis iza kabine su iz dva dijela! prvo se nanese zuta sijenka pa onda plava slova. Nisam se htio zezati puno sa detaljisanjem kabine i trapova...Revell boje, skolska tinta za wash, malo rendane krede u boji za efekat prljavstine po povrsini krila i trupa, zakrilca i aileroni su isjeceni i spusteni kao i kormila pravca na vertikalcima!  neam pojma, ako vas jos nesto zanima.. pitajte! generalno sam zadovoljan kako je ispalo! Na GBU-12 se uzivo bolje vidi efekat hrapavosti na sivom dijelu bombe. Sa fotkama ne mogu da se pohvalim jer vec danima nema sunca a osvijetlio sam pomocu lampe..


















milan78

Sta reci nego odlican!!Sve je u okviru dobrog.Nema zamerke.E a ja samo da zamolim ako neko ima poklopac kabine za f-18 da mi se javi.Izvinjavam se na ovome ali moram jer mi treba!!!Odlican!!!
Instagram-Peacockscaleworx

FLY BY WIRE

odlican strsljen ... nemam reci..restauracija za 10 :super :super

Tomcat

Odlican, svaka cast! Volim NAVY uvek da vidim  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

super je hornet, mislim da bi samo trebao da mu odlepis GBU-12 i zalepis ih ponovo jer kada se gleda odozdo nisu u istoj ravni na jednom krilu, i jedno pitanje, da li si flapsove sekao ili si uzimao neki set sa strane??

nenobl

#5
Quote from: barbarossa on 23-12-2012, 10:42:50
super je hornet, mislim da bi samo trebao da mu odlepis GBU-12 i zalepis ih ponovo jer kada se gleda odozdo nisu u istoj ravni na jednom krilu, i jedno pitanje, da li si flapsove sekao ili si uzimao neki set sa strane??

yop yop! vanjska GBU na lijevom krilu mi je pobjegla malo ka unutra!  uoceno! :) a falps sam isjekao sa postojecih krila! onako su bila previse dosadna..

KuKLiNsKi

 :jok
sva sreča nije pala jer.. uh... bilo bi...  :o

ljep hornetić  :)

flanker

Odlično postarivanje i prljanje. Mislim da ti se na jednoj bombi vidi linija, možda spoj polutki. Na istoj slici mislim i višak plastike na nosaču bombi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sneni

Super je, weathering je odličan i baš si ga "oživio" tim spuštanjem komandnih površina na krilima.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

nenobl

Quote from: flanker on 25-12-2012, 09:00:41
Odlično postarivanje i prljanje. Mislim da ti se na jednoj bombi vidi linija, možda spoj polutki. Na istoj slici mislim i višak plastike na nosaču bombi.

evo skinuh gore pomenutu "bombu"... jes! ima linija ...i to se vidi samo kad je svijetlo odozgo... sad je gotovo! :) promaklo mi jbg..


hvala jos jednom na komentarima! nije ovo lose ispalo...mislim da bolje izgleda uzivo nego na slikama... bar meni tako izgleda!