heller p-40e kittyhawk 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Da ne bude da sam lenj evo jednog bisera maketarske praistorije.Dakle nasiroko poznati p-40 mislim E verzije Hellerova 72jka.Blaga rec je da je krs krseva i da se sve lose uklapa,prozirni delovi premali ili preveliki,ona zadnja dva stakla su kao uvelicavajuce staklo.Kokpit sta je to???Samo pilot i uprosceno maksimalno,sediste i kao fol nisan.Tanka i krta plastika.Ako je negde nadjete,usta sumnjam ne kupujte.Kupite novi airfix ili academy i uzivajte.Ovo jeste prepak airfixa ali iz 70tih ili ranije datira kalup.Rad uz malo gita jer je u pozitivu sam uklapao,farbe revell i humbrol lak revell.Wash meka charcoil olovka i home made wash od vode i pastela.Inace kupljena za 300din pa da se ne baci!







To je to jos cu kvalitetnijih slika da ubacim izvinite zbog toga!!
Instagram-Peacockscaleworx

anki

Cisto da znas kad su paneli ili zakovice u pozitivu (ispupceni) bolje ih je istaci grafitnom olovkom. Ove linije cetkicom su prenaglasene. Jos samo malo da si se potrudio da pregitujes te vidljive spojeve i sasvim pristojan kolekcionarski primerak u vitrini da kad dodje rodbina svi cestitaju.

milan78

Samo negativ je wash ostalo je olovka.Sad grafitna ili ugljen....A zbog tih nitnica nisam hteo da gitujem jer bi izgubio iste.Polako jos sam na pocetku.Bice jos koja.Mada sam vidjao i vise naglasene panele pa svi udaraju hvalospeve.Nije da mi smeta...Boze moj svaki komentar je i vise nego dobrodosao.
Instagram-Peacockscaleworx

aircobra

#3
Eto meni dobrog teksta da ga prekopiram od tebe za pljuvanje po heleru...Ovih dana cu staviti slike neceg helerovog. :uaaa.Ali moram da smislim novi tekst.Naravno maketa je ok odradjena i predpostavljam da si se max trudio.

milan78

Vidi,jesam....ali moram reci da sam blago razocaran.Ipak je to Francuz ne neki stari Rus,Poljak ili Ceh!Sad ti isti ubise Heller.Pazi zvezdu,kp danasnji ili eduard.Puuuuuuuu!WWII volim na tv-u a mlaznjake na polici.Ipak sam se potrudio da kad zavrsim izgleda ok.Ali majku mu pa zar i providne delove da kitujem ovoliko?Sve u svemu ostace lepa uspomena i kako sam je dobio.A sto se tice rada bice bolje.Sve je ovo vezbanka za nesto sto cu mozda doneti na neko takmicenje ponosno.Do tad....kit smirgla lepak boja......cetka.A mozda i vazdusna cetka uskoro.Videcu.Zivi bili!!!
Instagram-Peacockscaleworx