F-14 D Super Tomcat revell 1/144

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

prva maketa koju sam kupio u mom gradu,dok ih je jos bilo u merkatoru...elem davno ofarbana a tek skoro finalno lakirana i isprljana...u vreme kad sam je farbao nisam imao dovoljno boja tako da je kokpit platio danak tome :jok
takodje da napomenem svaka cast revelu na ovom kalupu s obzirom na razmeru  :super

uglavnom tu je pa raspalite...steta sto zbog posla nemogu slikati po ovom kratkom zimskom danu vec slike moraju bit nocne i lose i dosta se toga nevidi









flanker

Tu i tamo pobegla boja iz maske, ali je lepo isprljan.
F-14d je pre svega bio bombarder, mada AiM-54 uvek lepo izgleda na njemu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

FLY BY WIRE

hvala kolega :cheers
ha nisam toliki strucnjak za naoruzanje macora....a sto se tice crne boje izvlacio sam je kistom nisam koristio kalup...nego je problem bila crna tj.nije u pitanju maketarska boja vec crni auto sprej nanesen kistom pa nije bas zgodan za raditi....


Tomcat

Lepo svaka cast, uvek volim Veliku Macku da vidim  :cheers... A ne slazem se bas po pitanju uloge bombardera, F-14 je bio prinudno resenje u toj ulozi koje se pokazalo kao sasvim dobro, uostalom ako se dobro secam F-14D je ''nastao'' 1992. a u ulozi bombardera se F-14, nezavisno od varijante, pocinje koristiti nekoliko godina kasnije. A takodje u pitanju je i VF-101, trenazna jedinica, dakle i nije imala preterano zapazenu ulogu bombardera.
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...