Aircast 1/72 Soko Galeb G-2A i J-21 Jastreb

Previous topic - Next topic

Profa

Noćas sam, knap po planu, završio i ova dva Duletova lepotana :) Inače moj prvi rezin, ali definitivno pravi da se razbije strah od istog ;)


Galeb:




Jastreb:




I zajedno:


Daleko sam od Đoletovog rada , ali sam zadovoljan...
Neke stvari su mogle da budu urađene bolje , no... u sledećoj turi, a toga će sigurno biti uskoro - meni se mnogo dopada kako se sklapa i radi ova maketa Jedino što ću popraviti što pre je visina nogu stajnog trapa na Jastrebu, to sam baš zeznuo...
Bogu fala što sam Lala! :)

Dejan68

Profo resio si da u Novu 2013. godinu udjes bez ikakvih repova. :caooo
Sto se tice resina "Sta reci osim Wow, bravo  :bravo

Sandman

Sasvim solidno Profo, finiš je dobar (semigloss za ovu razmeru).. sviđa mi se.  :cheers

Fotke posebno pohvaljujem - dosta dobro su ispale!  :)

Warhawk

Super što nisi panele dodatno isticao! Ionako su malo dublji tako da je ovako i više nego dovoljno.
Odličan dodatak za policu.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

anki

Definitivno moze da se kaze da konacno postoje G2 i Jastreb kao pristojne makete. Odlican rad Profo.
I vacu kabine su super legle. Jel imaju okvire izlivene ili si ih pravio od necega?

Eto taman zaokruzimo pricu da postoje i MIGovi i Orlovi i Jastrebovi i G2 (barem u 1/72) kad ono sad G4 postane problem jer su se rasprodali a alata za nove nema.

Nemoj slucajno da te neko nagovori da ih prljas ili matiras. Osamdesetih smo u eskadrilama na Cerklju imali uvek nekoliko glanc novih koji su stigli sa remonta i oni su bili bas sjajni i cisti jer smo ih stalno briskali. Sijali su se ko onaj u Muzeju.

Jos jednom sve cestitke.

Nemsy_29

Bravo profo, sve pohvale prelepo izgledaju  :D

pekar

Čim završim sa 76-com idem na projekat GALEB.
Ovo mi se baš sviđa.
IL-76

su27rules

 :super  Meni su oba skroz dobra!!  Lipo izradjene obje makete.

PELE

Uf, mnogo dobro izgledaju! Bravo Profo!  :cheers

Profa

Fala što ste me pofalili, što bi rek'o jedan bivši ministar ;D
Jeste, jako sam srećan sa ova dva lepotana - kao što rekoh, u momentima uopšte nisam imao osećaj da radim sa rezinom, Dulegawa je stvarno pesma za rad. Još kad neki kalupi budu revidirani... Hu-ha :super! Samo treba Jastrebu malo da podrežem noge, previsok je pozadi...

Anki, okviri kabina su izliveni, a same kabine su date sa dovoljno "mrtvog materijala" za opsecanje na meru. U kutiji se dobija i rezinski odlivak kabine, za pripremu maski za okvire.
Prljanje i mazanje JRV mašina? Što bi rek'o moj Bole: "nema sanse!"

Dejane, nažalost i u ovu NG sam ušao sa 7 maketa u radu, koje se u stvari vuku već godinama u polu- do tričetvrt-završenom stanju (na šta sam dodao još 4 od 01.01. ), pa sve to polako raščišćavam kako mi naiđe... inspiracija ;)

Srki, vreme mi je išlo na ruku, te je moja konfiguracija sunce/ogledalo dala odlične rezultate, samo je ACDSee malo poravnao nivoe osvetljenja (za te sitnurije se ne startuje PShop ;))
Bogu fala što sam Lala! :)

Miroslav

Znajuci da radis sa cetkicom, nemam sta drugo da kazem nego - svaka cast! Tebi AB definitivno ne treba. Narocito me impresioniraju oni mekani prelazi.  :cheers

FLY BY WIRE

jako jako lepi radovi... uzivao sam gledajuci slike.....uh podsjetio si me na djetinjstvo..i 90-te kad su redovno leteli iznad mog grada tako nisko gotovo povrh krovova...nazalost sad trunu u mahovljanima...ili su mozda vec sasjeceni  u sirovine