Revell 1/72 P-47D JKRV 'Bas-Celik' 'what if', kao i obicno

Previous topic - Next topic

doktor






Autor dekala je, kao i do sada, Dragan Draskovic. Veliko Hvala pomenutom gospodinu!

P-47D iz sastava 1. dobrovoljacke eskadrile JKRV, Koreja, 1951.

Olive drab naneta cetkicom, silver je Humbrol spray. Kraljevske kokarde 'Lift Here'.

Slobo

1. dobrovoljacke eskadrile JKRV - zvuči moćno :) Cenim na strani Južne Koreje  :hahaha

Odlična izvedba i interesantni dekali.

Ćomi

Vrlo interesantno...
Ja bih samo,obzirom na broj sukoba u kojima je doticni ucestvovao i pobedio,morao malko da ga fucnem...
Jos ako znamo da u Korejskom sukobu nije bilo resursa za odrzavanje...

Pozz,
Comi
No signature.

doktor

Odgovor za Slobu: u pravu ste, UN forces, Yugoslav detachment  :super. Posle nekih 6 meseci, jugoslovenska dobrovoljacka eskadrila je dobila Sejbrove, ali to je vec tema za sledecu maketu, koja je, uzgred receno, napravljena jos pre 10-tak godina, dakle 'what if' F-86 Sabre JKRV, Koreja, 1952. Postavicu fotografije cim mi to obaveze dozvole.

Odgovor za Comija:  slazem se sa Vama, ali tako mi je lepo izgledao kada sam zavrsio lakiranje da mi je prosto bilo zao da ga 'zaprljam'. Oznake na trupu nisu 'kill markings' vec 'mission marks', nisam siguran da je fotografija dovoljno jasna.

Tomcat

U, lepo svaka cast, zanimljiva tema, ja sam jedno vreme zeleo F-14AS isto sa oznakama kraljevine sa nosaca aviona Kralj petar I, yj u mojoj masti je to bio bivsi USS Forrestal. Prelep P-47 u svakom slucaju  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

matilda

super je ova tvoja serija what-if aviona.
jako mi se svidja.
maketa je super odradjena.

stevan

su27rules


voja

Одличан "шта би било кад би било".


"Бијаше један цар, а имађаше три сина и три ћерке.
Кад га већ старост обузме, дође вријеме да умре. На смрти дозове синове и шћери своје, па синовима препоручи да своје сестре даду за онога који први дође и запроси их. ,,Подајте", рече, ,,тако не били проклети". Потом цар умре.
Послије његове смрти стане земан по земану, док на једну ноћ стане неко на вратима лупати: задрма се цијели двор, нека хука, вриска, пјевање, . . . . "

http://www.umotvorine.net/articles/details/34/%D0%91%D0%B0%D1%88%20%D0%A7%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA

.

doktor

Zahvaljujem na komentarima.

Oce Vojo, secate li se filma 'Cudotvorni mac' [Rade Markovic], prvi jugoslovenski film u boji? Snimljen 1950., ako ne gresim, dakle pet godina pre mog rodjenja, ali isli smo kao djaci sa skolom da ga gledamo i u njemu zlog 'Bas-Celika'...

voja

Како да се не сећам, више пута је био приказиван током зимских распуста тамо далеких седамдесетих и осамдесетих у серијалу "Зимски биоскоп".

Одлична костимографија и сценографија. Чувена сцена са буретом и наивним чобанином (Раде Марковић) на почетку филма.

.

Registered user

U boji? Nisam siguran da je u boji. Pastir Nebojsa je kobilu sacuvao :)

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

PELE

Bravo za ideju, a i maketa je bas lepo odradjena!  :cheers

YU-DFY

Svaka cast Doktore, bravo za ideju. Ne bi bila daleko od realnosti da je ostala kraljevina, al sad da ne zadiremo dublje u politiku. Ko zna gde bi nas to odvelo.