Messerschmitt Bf. 109G-6 (Hobby-boss 1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Odlucio sam se da radim 1/72 Hobby-boss Me-109 G-6 "Gustav", avion koji je proizveden u 33 000 primeraka cime drzi svetski rekord i koji je bio osovina Nemackog Luftwaffe-a od 1936 pa do kraja rata 1945. Na njemu su leteli najveci Nemacki i svetski asovi Erich Hartman, Gunter Rall i ostali velikani neba.
Hobby-boss je kao i obicno uradio izuzetno korektan posao i dao mogucnost lakog sklapanja bez spajanja krila i polutki trupa. Dekali su bili takodje odlicni i lepo su legli na farbu. Ja sam se odlucio da radim sivu varijantu 109 i slobodno mogu reci da mi je ovo najbolje uradjen model do sada. Doduse, u njega je ulozeno skoro 3 meseca rada. Farbano je humbrol uljanim bojama, wash tempera/voda i matirano humbrolovim mat lakom. Sve u svemu zadovoljan sam kako je ispao  :)





komoras

boju razredi i nanosi u više slojeva, pošto vidim da radiš četkicom
možda bi ti više ležao airbrush, ali kao što vidiš ima dosta maketara koji rade samo četkicom
tako da samo je vežba u pitanju, biće sve bolje i bolje svakom narednom maketom  :super
jedino što bih još mogao da te posavetujem je da kreneš da koristiš git ( preporučujem TAMIYA git) za spojeve
za početak možeš svojeve da popunjavaš i super lepkom, al samo budi oprezan u tome jer se greške teško popravljaju
takodje možeš da razvučeš antenu od sprua


veoma lep napredak!  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Skyrider

Git sam kupio posle rada na ovom Gustavu tako da ti garantujem da ce sledeca maketa biti estetski bolje odradjena po pitanju "limarije".   ;)

Warhawk

Mislim da su ti HB "snap-tite"ovi dušu dali za vežbe bojenja (baš jer sa sklapanjem nema zezanja)
Možda je samo ta žuta mogla malo tanja, ali znam da je uvek najveći problem baš upravo žuta ili crvena da se nanese dovoljno, a da ne bude debeo sloj...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'