Bf 109 K-4

Previous topic - Next topic

neb

Moja druga maketa nakon pauze od celih 15-ak godina, a prva koja je iole dosla do stanja da je vredi slikati.

Stoga je maketa prepuna gresaka koje sam mozda i mogao da ispravim, ali posto mislim da sam postigao cilj koji sam hteo - da se podsetim zanata i isprobam razne tehnike - ja sam zadovoljan. Mozda bi mi bolje bilo da sam uzeo neku 72-ku za pocetak, ali se ne kajem...

Inace, u pitanju je milion puta vidjeni 1/32 Hasegawa kit, pa ne bih na njega trosio reci, osim toga da je zaista odlican i milina za rad. Dekali su originalni iz kutije, a sve boje su akrilne Vallejo, osim sjajnog laka koji bio Humbrol i crvene na spineru koji je Revell enamel. Uradio sam i jedan sloj Prontom (pre dekala) i sve izmatirao Vallejo mat lakom. Mislim da cu se ubuduce pridrzavati sledeceg:

- U airbrush stvaljam iskljucivo akrilne boje
- Cini mi se da je najbolji nacin za nanosenje Pronta utrljavanje vlaznom krpicom
- Revell-ovi potrosni materijali - lepkovi, decal soft, git i sl. su mi se zaista pokazali odlicno (ne znam za boje, nisam mnogo probao)
- Prajmer (beli Revell, u spreju) je dobar, ali treba dosta pazljivo raditi jer se lako napravi svinjarija koju je posle tesko ukloniti. Sledecu maketu cu da probam bez prajmera

Osim ovoga, provalio sam i kako ne treba da se koristi airbrush, wash, pigmenti i lakovi ;)

Bice bolje sledeci put, a svima se zahvaljujem za gledanju!












Warhawk

Interesantna varijanta u interesantnoj šemi.
Odlično izveden rad!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

airsuba

Bravo, fino za povratak posle duge pauze  :super

Pored korišćenih materijala mislim da bi trebalo da probaš i još neki git, recimo od Tamije ako možeš (dosta je bolji prema mom iskustvu)

Tonxy Xy


PELE

Izgleda fenomenalno, svaka cast!  :cheers

neb

Hvala svima na gledanju, lepim recima i savetima!