IRIAF F-5E

Previous topic - Next topic

vesthepes

Pozdrav

Evo jedne makete, koja je rađena za grup bild na ARC forum/Iran-Irak rat.
Maketa je AFV sa dodacima Aires, Hasegawa snakeyes bombama i Edi RBF zastavice..

Predstavlja avion puk. Javadpoura, 3-7059, Tabriz 1984, koji je, kako kažu njime oborio Irački MiG-25 i dva Su-20.















dragan_mig31

Odlican.Nego nisam dosad video f-5e kod iranca sa shark nosem.

vesthepes

Hvala Dragane, kako to misliš Shark nosom? To je F-5E Tiger II i ne F-5A Freedomfighter...

airsuba

Misli na ovaj 'pljosnati' nos, koji je kasnija modernizacija (uz povećane ove površine ispred krila uz usisnike).
Iran je imao samo one ranije 'originalne' iz 70-tih.

Maketa je lepo odrađena, fali joj možda neka podloga zbog tih otvorenih poklopaca  :cheers

vesthepes

Šta da?Nisam imao pojma na te razlike hvala na upozorenju, mada sad, šta je, tu je...
Slažem se i oko te tacne, bio bi bolji utisak, mada stvarno ne volim te stvari, uvek mi je bitna samo maketa, ostalo me ne zanima...
Kako god hvala na komentarima.

aircobra

A u kojoj razmeri je maketa?

vesthepes


milan78

Odlican.....sta drugo.Ishod je bitan.....znaci odlican f-5!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Ćomi

Uz pohvalu za zaista precizan i pedantan rad i jedna napomena-obrisi objektiv :)
Nadam se da ti nije senzor prljav.A i da je to- ima leka...Sto hardwerskog sto softverskog  ;)

Pozz,
Comi
No signature.

FLY BY WIRE

uh....ovo je bas dobar rad...kako bi mu dobro legla neka dioramica...svaka cast...uzivao sam gledajuci slike :god

Sandman

Baš fino izgleda sa ovim detaljima na nosnom delu.
Stvarno bi leglo par dodatnih detalja oko makete da dočara ambijent aviona na dopuni naoružanja i goriva.

Fotke su takođe dobre, ali si očigledno slikao sa velikim f/brojem čim su se pojavile ove velike mrlje sa senzora.
Ako imaš sensor-cleaning opciju na aparatu uključi je, a ako ne samo malo oduvaj te trunčice sa senzora.

nenobl

Odlican rad! jako lijepo izgleda! koja fotografija nosnih otvorenih dodataka nebi skodila.. ipak, ako je vec tu.. trebalo bi je pokazati, zar ne?!

vesthepes

Hvala svima na rečima.
Jeste prljav mi je nešto objektiv, nešto sam bio čistio ali očigledno sa tim flekama ne baš uspešno...
Evo ovde se malo lepše vide detalji...


sezan

#13
JAko lepo. Iranski F-5 su mi na vrhu liste F-5 ica...
Bravo  :cheers

ps. malo boje treba da su "jarkije" ,al dobro i ovako je dobar ..  :pilot
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

nenobl

e to je vec puno ljepse! :)