1/72 Revell Horten Go 229 x2 GOTOVO!

Previous topic - Next topic

komoras

Ove godine sam rešio nešto i da uradim/završim (new year resolutions hype), makete su započete na jesen 2010. i bilo je u planu završiti ih do decembra iste godine
S obzirom koliko sam iskustva imao kada sam je započeo i pehova sa farbanjem, dobro su i ispale
Svestan sam svojih grešaka, ali bilo je sad il nikad, tako da je radjeno sve i popravljano u granici do koje mi se neće pokidati živci i odložiti maketu da čami još koju godinu
Malo je falilo da se to desi kada sam postavljao dekale, nikada nisam imao takvih problema sa Revell-ovim dekalima...kako sam koji postavio, dostigao je maksimalni silvering, koristio sam čak i ključalu vodu u nadi da će veća toplota bolje rastopiti lepak na dekalima
Ali to se nije desilo, znao sam unapred da će biti silveringa sa najvećim dekalom koji se nalazi kod levog motora pa sve do kabine
Generalno zagledajući svuda ovu maketu, skoro svaka je imala silvering na tom dekalu, tako da smatram da sam se dobro izborio, iako se silvering vidi još ponegde
Za rešavanje istog koristio sam, u nedostatku stručne hemije, Revell Painta Clean, pošto vidim da se dosta pisalo po forumu kako nitrom može da se reši silvering, tako da pošto si korozivni na istom nivou, odlučio sam se za tu varijantu i prezadovoljan sam rezultatom

Farbano je Revell Starter Kit airbrush-om ( mislim da je ovo maksimum koji može da se izvuče iz njega) + četkica ponegde
Boje su MM i Revell
Na "Rote 13" je korišćena MM RLM boja po sastavnici za splinter šemu, sve ostalo je Revell mix po sastavnici
"Blaue 4" RLM boje su mešane odokativno i više mi se generalno svidja kako je on ispao

od samogradnje su radjeni motori i poklopci izduva, mada kad se maketa sklopi, ne vide se uopšte, sem ako se dobro zagleda kroz otvor stajnog trapa

Stajni trap priča sama za sebe...jedva ga namontirah, kada sam skapirao kako ide montaža, na drugom je sve uradjeno za 15-ak min

Inače kao maketa nije loša, ima jedino problema sa nosom i treba malo više "namoliti" delove da bi legli kako treba
Ono što je meni kao mašincu interesanto je da su poklopci mitraljeza uradjeni veći od otvora, tako da mogu da se dorade da se ne moraju uopšte lepiti, već se mogu samo uglaviti i skidati (ko se seća časova o toleranciji  D:) ) što sam ja i uradio u mom slučaju

Uradjen je wash crnim i sivim pastelom, takodje sam zadovoljan kako je ispalo
Takodje da dodam da sam prezadovoljan kako sam maskirao kabinu


WIP: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,12285.msg117045.html#msg117045



evo slika ova dva lepotana  :pilot













ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Warhawk

Kompletan rad na visokom nivou, pa još dvaput isto. Treba za to živaca imati. Lepo si se odlučio za neke "najverovatnije" šeme koje bi imali da su ušli u upotrebu,
Većina ljudi pobrljavi i boji ih u neke 5-bojne drečave kreacije  :P
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

komoras

Hvala warhawk, živce ko čelične sajle :)
odlučio sam se da kamuflaža bude po sastavnici jer je dosta realno rešenje za what-if, bilo je u opciji uraditi i USAF varijantu u NMF, ideja se zasniva na svedočenjima stanovnika u Nevadi da su vidjali NLO srebrne boje u obliku bumeranga u periodu nakon '45. godine (ovo je iz nekog dokumentarca o avionima na History kanalu)

vidjao sam, čini mi se po ARC-u, veoma lepa rešenja farbanja ovog aviona, otud i ideja za samo jednu svastiku na "repu"
zaplenjenji primerak pravog aviona čami danas u nekom depou i na slikama se vidi da na repu stoje dve svastike, mada postoje informacije da su naknadno ofarbane, ne znam dal su istinite
ako me sećanje dobro drži, od silnog čitanja po netu o svemu i svačemu o ww2, Luftwaffe nije stavljao svastike na vazduhoplove bez repnih površina

maketa koja zaslužuje da se uradi još koji put, bez obzira na sve svoje mane  :super


interesantno je da je Northrop Grumman u saradnji sa National Geographic-om napravio repliku ovog aviona kako bi ispitali odraz na radaru

http://www.youtube.com/watch?v=UmRMBlrVBVI
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

airsuba

Lepo su ispali, atraktivne 'tice  :cheers
Priznajem da bih se više 'igrao' sa njima kad su već u diplikatu  :D

Ćomi

Volim luft '45,ne volim '72-ku.
Lepse su mi legle boje ovog Minhauzena.
Volim ostarevanje pa i na prototipima...
Lepo

Pozz,
Comi
No signature.

Warhawk

Quote from: komoras on 11-01-2013, 10:47:01
vidjao sam, čini mi se po ARC-u, veoma lepa rešenja farbanja ovog aviona, otud i ideja za samo jednu svastiku na "repu"

Živo me interesuje kako bi se Nemcovi snašli u praksi za tu repnu svastiku na bezrepom avionu...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milan78

Videh ga u dexy co-u...pomislih da uzmem.Ali staklici su meni uvek boljka...imao si uzasno uklapanje sto je do revell-a.Svaka cast na odradjenom poslu.Koliko znam da ga ima u nekom muzeju u U.S. u postavci.I da lepsi mi Minhauzen..nije da je ovaj braon losije uradjen...samo ono sto se meni svidja.
Instagram-Peacockscaleworx

Dude

#7
Svaka čast  :super, ja se odavno ložim na taj Revellov Horten, reko bih da se fino uklapaju delovi...
i baš sam čekao da ga oko praznika uzmem, ali se nažalost prodao u obližnjoj prodavnici...

Druže ovo je fenomenalno naročito kad se ima u vidu da si ih radio Revell Starter Kit airbrush-om, ja sam se sa tom prskalicom mučio jedno vreme i na kraju se vratio na četku...

Sve u svemu odlično odrađeno i to u obe verzije koje komplet nudi!!!

Sandman

Veoma zanimljiv avion kome po mom afinitetu samo ogromni prednji točak kvari vizuelni ugođaj  ::)

Lepo si se izborio sa maketama, pogotovo što si ih radio paralelno - znam kako je raditi istovremeno dve iste makete i koliko poneke faze umeju da frustriraju  ;)

Planiraš li još neki od Luft '46 projekata da uradiš kao "duet"?

komoras

Hvala svima na komentarima  :cheers

Kao što rekoh, maketa ima svojih mana, ali ako vam je već zapala za oko, uzmite i sklopite je, nećete se pokajati  :super

što se tiče daljih projekta Luft 46, za sada nemam više ništa, od nemca ww2 mi je jedino ostao još He-177, njega čuvam kada steknem malo više iskustva

A što se tiče duet projekta, u budućnosti su predvidjeni F-14 (Hasegawa i Revell) i A-6 (Hasegawa i Italeri)
Nekako kada se makete rade uporedo, mnogo se brže i efikasnije završe, jedina mana je kao što je Sandman napomenuo, poneke frustrirajuće faze, npr u ovom slučaju je to bilo maskiranje splinter kamuflaže i montiranje stajnog trapa
Ali kada se na jednom "provali" kako se radi, na drugom ide ko podmazano
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates