1/72 Italeri MiG-29

Previous topic - Next topic

Nidza79

Posle vise godina pauze, povratak ovoj maketi koju kao i Bf 109 volim povremeno da sklopim. Uglavnom je kako ga i pamtim, ocajan spoj usisnika, fale dva stencila broj 2 a iznenadio me je samo spoj ceonog stakla sa ramom koji je dobrano isao i preko dela koji treba da ostane proziran cega se iskreno ne secam od ranije.






Jovac


Warhawk

Pored preteranog i prilično nasumičnog prljanja po krilima, nemam drugih kritika.
Solidan rad.  :)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

flanker

Malo tu i tamo naglasi panele, možeš i grafitnom olovkom npr.
Možda i još koji detalj na raketama  :caooo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

KuKLiNsKi

evo, meni se baš sviđa prljavština na krilima i to što se ne vide paneli...
jedino to što je kolega reko da olovkom probaš al ja bi samo flape i ostalo šta se miče

Goran A.

Ovako cist avion sigurno ne bi bio tako prljav bas na tim mestima. Prvo sto se prlja na ovakav nacin su zone odusaka hidroulja i radova u osnovnom odrzavanju, a to je ispod aviona. Lepljivo je, lako skuplja prasinu i tamni. Tu je i razduvavanje viska masti ali opet logicno i na ocekivanim mestima. Nije nauka.

Ovako izgleda kao da je neko mokrom, da ne kazem blatnjavom obucom gazio po krilima sto je malo verovatno. Moguce je na avionima na kojima se cesto tokom pripreme za let ide na krila, ali samo u odredjenim zonama blize trupu.

Ima puno slika 29-ki svako moze da ih konsultuje pre nego sto bilo sta uradi.

nenobl

lijep rad... samo nije na vrhunskom nivou! AG02 je u potpunosti u pravu! ja bi dodao, izduvi mi ne lice, rakete i kamuflaza mi je... lici mi na standardnu kamuflazu ali cini mi se da ovaj zeleni dio sa krila ne prelazi na unutrasnji dio.. ali mozda ima i takvih verzija!

Goran A.

To ja onako, usput. Maketa je lepa, pedantno uradjena taman za policu!

Nidza79

Sto se tice prljanja aviona, postoji prljanje na donjoj strani usisnika (video na slici u clanku "Gallant knights" Marka Nixona), postoje tragovi ulja sa strana gde postoje "zglobovi" a sto se tice glavnog prljanja koje se mnogima (pa ni meni) ne svidja to je usled toga sto se sam avion mnogo selio i dosta je stajao na otvorenom van maticne jedinice (Miha Cakaja, Bagaj Baranovka, Domna, Kubinka, Domna) medjutim uprljao sam ga nesto jace nego sto sam izvorno hteo.

Sto se raketa tice, R27R ima rupu na izduvu crna perca i belu straftu na vodecim ivicama, R60 ima rupu na izduvu, kvadrataste detalje u uglovima stabilizatora, i crn prozor IR glave pa ne vidim sto bi se neko nasao time nezadovoljan?

Kamuflaza je takva kakva je i na pravom, karakteristika aviona namenjenih za Domnu je da su neki detalji prebojeni osnovnom bojom (npr resetkasta stvar kod sekundarnog usisnika, vodeca ivica malog krila itd) a izduvi su onakvi kakvi su dati na maketi.

Sasvim sam u stanju da razumem da se nekom logika prljanja ne dopada ili da bi licno voleo da vidi istaknute panele ali druge stvari bas i nisam...

Goran A.

Na pravim raketama i nema previse detalja. Ove koje se sad koriste su jednolicne. Na starijim R-60 deo glave iza stakla je od bakelita ili nekog slicnog kompozita. Ko hoce da malo obogati kolorit, moze da ih ofarba u vezbovne sa crno-belim trakama a moze i u narandzasto ili crveno.

Interesantno izgledaju sa crvenim zastitnicima koje se vidjaju na stajanci, naravno koga ne mrzi da pravi.

Odabir podvesa ume prilicno da poboljsa izgled prostijih maketa.

matilda

prvo- nije lose ispao "zubati".
meni su ti , iz 120 iap-a najlepse masine toga tipa.
pristojno maketa izgleda, nije lose ni ofarban, fino je i sastavljen, nema se sta reci na to.
paneli, naglaseni ili ne... hmmm... mislim da ih ipak treba maaaalo na svaki avion uraditi.
neki bi rekli-a zasto kada je sam avion potbuno nov???
zato da mu da na trodimenzionalnosti, da docara tu i tamo neku senku... da da na "dubini " izgleda.
sto se prljanja po krilima tice, moze da ostane, cak nece da izgleda uopste lose ako se i ostatak malo doradi.

stevan