Bf109 G6, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

lanchemi

Konacno zavrsih maketu uz puno muka i popravki :D

Maketa je Academy, razmera 1/72.
Odlucio sam se za semu br.2: Kdr.II./JG52, pilot Gerhard Barkhorn. Pokusao sam da nadjem slike aviona na netu, ali nisam uspeo. Tako da nisam bas siguran u autenticnost seme.

S'obzirom da je ovo prva maketa koju sam uradio posle 20 godina mislim da nije lose ispala.

Ima tu dosta propusta.

Posto sam jedva cekao da radim maketu, nisam se bavio iscitavanjem "teorije". Tek kada sam bio pri kraju poceo sma da citam o raznim tehnikama i savete drugih maketara.

Prva greska je sto nisam razredjivao boje, pa otuda malo deblji sloj crne maskirne boje na krilima. To sam pokusao da popravim sa smirglanjem sto je malo poboljsalo izgled.
Koristio sam Humbrol-ove i Revell-ove uljane boje.
Sledeca greska je zuta boja na krajevima krila. Posto mi se nisu svidele varijante zutih mat boja koje su bile u prodaji uzeo sam Revell-ovu zutu gloss. Nakon nanosenja prva dva sloja zuta je jos uvek bila providna pa sam ofabrbao malo deblji sloj i ispalo je bas lose...ni smirgla nije pomogla. Donji deo trupa je mnogo bolje ispao, ali sam njega farbao u 4-5 slojeva.
Dekale sam lepio bez prethodnog lakiranja makete tako da se vidi prelaz.
Lakiranu maketu sam u pocetku drzao bez rukavica dok sam nanosio weathering. Tako da su se neki dekali zalepili za prste i otpali ali sam nekako uspeo da ih vratim i da izgledaju pristojno. A tako se i prlja maketa.
Staklo kabine nije bas sjajno ofarbano. Nije ni tako lose s'obzirom da sam farbao bez masking tape-a.

Spiralu na propeleru sam sám ofarbao posto ona iz dekala nista nije valjala.
Takodje spoj trupa i repnog dela nije lepo uradjen pa sam popravio sa malo smirglanja, koliko je bilo moguce.

Nadam se da ce nekome kosistiti moje iskustvo...

Evo slika, pa ljudi, raspalite sa komentarima!



















airsuba

Lepo je što si sa svima podelio iskustvo 'prve makete' :cheers
Vrlo dobro za povratak u hobi i što je najvažnije da se direktno iskustvom iz prve ruke provali onih par potrebnih tehnika i trikova. Svaka sledeća će sa farbanjem malo razređenijim bojama, i uz pravilno lakiranje će biti sve bolja i bolja!

Moram da pohvalim ovu spiralu na spineru, izgleda odlično!

Warhawk

Za prvu ozbiljnu maketu stvarno dobro izgleda.
Spirala perfektna, inače ju je jako teško naklaviriti na taj populoptasti spiner...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

matilda

pa super je ispala.
kabin nije lose ispao, imas mirnu ruku kanda, stvarno je dobro.
ofarbano  , malo "vederovano" ali nije umazano, musavo i unisteno.
spirala je dobra.
sto se zute tice, sledeci put opali 2-3-4 sloja mat bele za podlogu i onda neces morati da malas sa tom lak zutom tako debelo.
odlican rad za povratak.

stevan

zivorad

Odlican povratak ,samo napred  :super