T-2 buckeye ''Touch down'' revel/matchbox 1:72

Previous topic - Next topic

Slider

maketa je prepak starog matchboxa, s revelovim novim dekalima
rovovi pokitani, napravljen kompletan cockpit, flapsovi, produzene noge trapa,itg
paluba- rad mog klinca , isprintana, zaljepljena na karton
htio sam malo akcije pa je maketa ''u zraku''










Warhawk

Super rad, ideja nesvakidašnja.
Verovatno je bilo teško pričvrstiti ga jer je tačka oslonca daleko van težišta...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

flanker

Efekat je odličan. Kako je zakačen za palubu?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

airsuba

Odlično izgleda, mora i da je ta žica prilično jaka i čvrsta da bi izdržala bez savijanja!

Kad se lepo zagitaju paneli/rovovi ovo ispadne vrlo pristojna maketica zanimljivog aviona  :cheers

Goran A.

Ako je celicna,  tri takva je ne bi savila. Sto se tice panel linija, dovoljno je blago smirglanje. Pre nekoliko dana imao sam prilike da vidim Matchbox Tempesta obradjenog smirglom, izgleda sasvim prihvatljivo a mnogo manje posla. Imam par maketa ovog proizvodjaca i primenicu isti princip, mnogo lakse nego ponovno urezivanje.

Slider

ajmo redom :)
avion stoji na kuki
zica je  brass( mesing) 0,8 ili 1mm, ne sjecam se vise, ali imam gomilu  sipki raznih promjera kupljenih na netu , pa sam jednu iskoristio
linije & matchbox - matcbox makete su jako podcijenjene, cinjenica je da su sve koje sam do sad radio ( a bilo ih je jako puno) potpuno konturno tocne, u pola milimetra
meni je to dosta vazno
mana su im prazni kokpiti, ali meni to nije mana, nego prednost jer napravim sam po dokumentaciji
druga mana su linije - preduboke
ja ih uvijek pokitam, ali ne urezujem nove - nacrtam ih ;D
pa su tako i ove nacrtane
imam i italerijev F4S, sa izbocenim linijama- sve obruseno, i na kraju nacrtano
ako nadjem slike, postam
hvala na kometarima

zivorad

Svaka cast , nesvakidasnja ideja i vrlo lepa maketa.  :super

zolle



Prijatelju meni je ovo odlicno ! Licno sam i ja ljubitelj Matchbox-a,  meni su to idealne makete za rad - malo
dobijes u kutiji, a malo bato zavrni rukave  :naughty, nije hobi samo zaj*****ja  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

sezan

Ja sam radio grka ,onako iz kutije i pored svih mana koje ima maketa ,jednostavno pleni kad je stavis napravljenu na sto.
odličan je. super ideja u realizacija sa nosačem.
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

anki

Rad cista peticas, nema primedbi.

Ono sto je mene zaintrigiralo je ta tehnika crtanja panela. Moze malo objasnjenje. Mozda poseban topic. Podaci kao koja olovka (ako je uopste olovka), da li na lak (mat ili sjajni) ili boju ide, kakve su mogucnosti korekcije u slucaju greske......Sve u svemu u par detalja jer mi se paneli cine mnogo diskretniji i blizi originalu nego kada su urezani.

Slider

tehnika je pokupljena iz prastarog FSMa
objasnim detaljnije u u topicu s fantomom

boom.boom

he he odlicha ideja! zaista izgleda efektno i osvezavajuce. kontam da na polici razbija :mjetal kako se izdvaja od ostale plastike.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Uf, uf!!!

Da mi je ovako postaviti Avengera ili Helldivera sa efektom propelera kao na mom B-29!

Josip

Slider

Quote from: JŽ on 23-01-2013, 22:46:10
Uf, uf!!!

Da mi je ovako postaviti Avengera ili Helldivera sa efektom propelera kao na mom B-29!

Josip

kaj te sprecava??
ja se spremam stavit mustanga - touch down on deck s motorom koji se okrece.... :zvizduc

 :zvizduc
Treba nabaviti i praviti maketu, pa onda to rešavati šta i kako, a vremena sve manje...

A kako češ to montirati Mustanga? Preko guma?