F4S, Italeri,1:72

Previous topic - Next topic

Slider

prastara maketica, ali zanimljiva shema
nije mi se dalo urezivat panele, pa sam sve izbrusio, ispolirao, prefarbao i nacrtao panele
paneli:
crtam ih na mat boju, prije glos laka i dekala
nakon stavljanja dekala, mat lak, pa ako treba linije crtam i preko dekala( jaaaaaaako oprezno - tu nema mogucnosti ispraviti gresku), pa opet mat lak
osnovno je da nakon svake crte olovku treba obrusit na brusnom papiru da bude ostra
ne pritiskati previse da se ne ureze olovkom kanal u boju
greske se brisu mekanom gumicom
za kompleksnije linije obavezno sablona od kartona
i to je to
sorry na losim slikama , al to je shit od olimpusa , nikad necu prezaliti svog Cannona :(
imo sam negdje i bolje slike, ali su negdje u bespucu police s dvdima....... :(












Nidza79

Ovo ti je jako dobro  :mjetal

maestro

Odličan fantom!
Što se tiče ucrtavanja, koja je olovka u pitanju, HB, B...? Moram probati jednom tu tehniku!

Slider

meni se ova tehnika jako svidja, jer je pribliznija pravoj stvari nego urezivanje ( iako, imam tri scribera i dosta urezujem)
ustvari stvara efekt sjene razmaka medju panelima, koji je skoro pa nikakav
lak ubije grafit i to je to
olovka- bilo koja, nisam vezan specijalno za nista- najobicnija olovka koja se kupi u marketu- par komada za dve tri kune
bitno je samo da sva linija bude skoro iste debljine, a to se postize laganim drzanjerm olovke, bez pritiska, i brusenjem nakon svake crte
i da, rukavice obavezne..... D:)

flanker

#4
Lepo urađeno i nadasve zanimljiva šema, čini mi se poslednja koju su koristili?
Ne znam da li si se prešao da odozdo boje nisu paralelne? Mada je ovde onako kako si ti uradio
http://users.skynet.be/exotic.planes/pictures/schemes/don-color/f4/f4s_ferris2a.jpg
Quoteosnovno je da nakon svake crte olovku treba obrusit na brusnom papiru da bude ostra
A što ne koristiš 0.5 patent olovku, ona ne mora da se oštri. Ja često njom naznačavam urezane panele (mislim kad konačno neki model privedem kraju...biće uskoro biće...).
Čak i ako malo prodre kroz boju tim pre je i bolje jer daje pravi efekat panela?!

E da, upali neko svetlo pri slikanju ili koristi blic možda će biti jasnije fotke.
Ako ti je prejak blic na blizinu, onda ga prekrij belim papirom da mu smanjiš bljesak. Uspevalo mi je jer i ja imam neki polukrš od aparata.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Slider

Quote from: flanker on 23-01-2013, 12:32:56
Lepo urađeno i nadasve zanimljiva šema, čini mi se poslednja koju su koristili?
Ne znam da li si se prešao da odozdo boje nisu paralelne? Mada je ovde onako kako si ti uradio
http://users.skynet.be/exotic.planes/pictures/schemes/don-color/f4/f4s_ferris2a.jpg
Quoteosnovno je da nakon svake crte olovku treba obrusit na brusnom papiru da bude ostra
A što ne koristiš 0.5 patent olovku, ona ne mora da se oštri. Ja često njom naznačavam urezane panele (mislim kad konačno neki model privedem kraju...biće uskoro biće...).
Čak i ako malo prodre kroz boju tim pre je i bolje jer daje pravi efekat panela?!

E da, upali neko svetlo pri slikanju ili koristi blic možda će biti jasnije fotke.
Ako ti je prejak blic na blizinu, onda ga prekrij belim papirom da mu smanjiš bljesak. Uspevalo mi je jer i ja imam neki polukrš od aparata.

ne koristim patent olovke jer  ostra olovka  daje tanju crtu od patent
dalje- donja strana sheme nije ista kao gornja, provjerena je slikama pravog
ja sm dosta picajzlast kaj se tice tocnosti, pa ako nemam svu dokumentaciju koju zelim, ne radim maketu ( zeznuto al takav sam ;D)
a i superscale daje tocnu shemu
slikanje- reko sam da su fotke lose, imam negdje bolje li imam preko500 dvd ova koji su u neredu, pa mi treba 20 minuta da nadjem pravi

InFlames

super maketa

kamuflaza je tako zvana Heather-Ferris - eksperimentalna kamuflaza, koju su testirali i na F-14 (VF-1 i VF-2)

http://www.flickr.com/photos/34076827@N00/4911479804/


zolle



Alal vera za rad druze  :mjetal :mjetal :mjetal :mjetal
Dokon mozak, djavolja igracka !

boom.boom

maketa je stvarno lepo i pedantno uradjena. jedina zamerka s moje strane je oko vederinga. po meni je mali problem u isticanju panela (foliranju pozitiva). nisam upoznat sa konkretnom masinom, ali rekao bih da si nivo vederinga odradio taman koliko treba za eksperimentalnu masinu/semu, ali mi onda tu panelizacija ne pije vodu. mislim da je prenaglasena za ovaj nivo suptilnog vwderinga i da je suvise uniformna. ja bih je u nekim zonama skoro pa i izbacio dok na nekim mestima moze ovaj nivo da ostane. ne prljaju se sve zone podjednako a to isto vazi i za panele.
osim gore navedenog sve ostalo na maketi mi deluje super :super.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Slider

Quote from: boom.boom on 23-01-2013, 19:33:54
maketa je stvarno lepo i pedantno uradjena. jedina zamerka s moje strane je oko vederinga. po meni je mali problem u isticanju panela (foliranju pozitiva). nisam upoznat sa konkretnom masinom, ali rekao bih da si nivo vederinga odradio taman koliko treba za eksperimentalnu masinu/semu, ali mi onda tu panelizacija ne pije vodu. mislim da je prenaglasena za ovaj nivo suptilnog vwderinga i da je suvise uniformna. ja bih je u nekim zonama skoro pa i izbacio dok na nekim mestima moze ovaj nivo da ostane. ne prljaju se sve zone podjednako a to isto vazi i za panele.
osim gore navedenog sve ostalo na maketi mi deluje super :super.

ne kuzim
pa nije skoro opce ostarivan, osim malo od ispod di sam radio curke od hidraulike...
sve je stvar kompromisa- u osnovi uopce se linije panela ne bi smjele vidit ako cemo striktno, jer u tom mjerilu se linije ne vide...ali linije sam ipak nacrtao
ili smatras da je crtanje linija panela  weathering?
ps mene inace bije glas da premalo radim weathernig, da su mi sve ciste ko iz ducana ;D

boom.boom

izvini trbalo je da odmah pojasnim nasta mislim. iscrtavanje linija panela smatram vederingom, upravo to sto si rekao. a ostalo prljanje mi se cini taman dovoljnim s obzirom da je to bila probna sema. ja bi samo usaglasio linije panela sa ostalim vederovanje, ostalo mi super deluje.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Slider

neme potrebe za izvinjavanjem, nismo se razumili
gle, liniju olovkom ili nacrtas ili ne- takva je kakva je
da sam iso urezivat panele, onda ih ne bi punio bojom i naglasavao ih, ovako - tu su :cry
meni izgleda ok
naravno, cijenim svacije misljenje,makar se i razlikovalo od mog ;D