Ajkula F-86D Sabre Dog, Vazduhoplovno nastavni centar Sombor

Previous topic - Next topic

Smajser

Evo i mog Nosonje.
Nostalgija za vojnickim danima provedenim u VNCu Sombor kriva je sto sam uradio bas Ajkulu.
Istini za volju, u vreme kada sam ja sluzio vojsku 1988-89 njega tamo vise nije bilo.
Koliko mogu da zakljucim po polozaju na fotografijama, njega je zamenio Mig21F-13.
Vecina ostalih mlaznih borbenih aviona koji su su od 1953 sluzili u JRV stajala je parkirana pored piste. Secam se cak i jedne Dakote.
Ukoliko neko zna koja je sudbina Ajkule, bilo bi lepo da nam napise nesto o tome.

Zelim i da se zahvalim kolegi maketaru Draganu iz Beocina (dragan51), koji mi je poklonio dekale za ovaj avion  ;)

Ovo je moj prvi mlazni avion, prvi susret sa Alclad bojama i Lift Here dekalima  :)
Dodat Eduard i Part eceraj i nesto samogradnje u kabini.
Monitor radara je  ofarban fluorescentnom bojom koja svetli u mraku  :D
Potkrilni rezervoari su dobili onaj jako vidljivi var na sastavu dve polutke i mala krilca.
Zaprljao sam ga onako kao sam ja ,,zamislio,, avion koji je sluzio kao nastavno sredstvo.

Kvalitet fotografija nije na zavidnom nivou posto se i dalje mucim sa obicnom kucnom rasvetom.
Oprema za kvalitetno snimanje je narucena, pa se nadam da ce od sledece makete i fotke biti bolje.
















































KuKLiNsKi

super izgleda, pogotovo nijanse aluminija =)   bravo

relja

R eakcija kada su mi se otvorile slike - "u je***e"  ;D

Alal vera!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

matilda

vazdan dobra maketa.
jasam tog revela i nabavio da pravim bas ovu masinu.
mnooogooo je lepa maketa.
odlican posao, ima samo mali over spray cini mi se ispod vetrobrana na port side.

stevan

airsuba

Odlično, metal je baš uspeo  :cheers

(nije samo trebao crveni trougao)

YU-DFY

Odlicno, ma perfektno.  :god A gde si nabavio maketu? Ja sam je trazio pre par godina i nikako nisam mogao da je nadjem.

Smajser

Quote from: matilda on 25-01-2013, 20:31:13
odlican posao, ima samo mali over spray cini mi se ispod vetrobrana na port side.
stevan

Izletelo mi jer nisam farbao plavo pod pravim uglom.Tipicna pocetnicka greska. Isto kao sto mi je promaklo da nisam yagitovao vetrobran.Slep kod ociju.

Quote from: Airsuba on 25-01-2013, 21:45:57
(nije samo trebao crveni trougao)

Za taj trougao sam se bas lomio da li da ga stavim. Nase nosonje su ga imale, samo sto je bio 3X manji nego ovaj u dekalima. Za ajkulu nisam siguran.

Quote from: YU-DFY on 25-01-2013, 21:54:49
Odlicno, ma perfektno.  :god A gde si nabavio maketu? Ja sam je trazio pre par godina i nikako nisam mogao da je nadjem.

Prodao mi je kolega sa Kutka. Sad trazim jos dva. Hocu da Uradim jos jednog srebrnog izvidjaca i jednog kamuflaznog.

voja

Мени је баш кул са тим overspray -ом. Даје му неки посебан шмек па макета није униформисано стерилна како мислимо да треба увек да буду макете.

Вероватно га овај авион није имао баш на том месту, али добар део авиона како код нас тако и по страним ваздухопловствима су имали и имају таква подливања фарбе на ронделама, или на застави, или на бројевима, или на неким вишебојним тракама дуж трупа, . . .

.


Sandman

Veoma veoma lepo toniranje metala, i savršeno pedantan finiš - skroz mi se dopada ceo rad  :super :cheers

zivorad

Odlican ...  :god :god :god :bravo :bravo :bravo

Maketa je ......  u razmeri .....    (nigde nisam uspeo da procitam,pretpostavljam da je u pirtanju Revell-ov prepak Monogram-a u 1:48)  ? :cheers

flanker

Malo si pogrešio u nijansi boje one zadnje lampice u kabini sa leve strane. Ovako još malo truda i biće to bolje drugi put.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Smajser

Quote from: zivorad on 26-01-2013, 09:14:30
Odlican ...  :god :god :god :bravo :bravo :bravo

Maketa je ......  u razmeri .....    (nigde nisam uspeo da procitam,pretpostavljam da je u pirtanju Revell-ov prepak Monogram-a u 1:48)  ? :cheers

Revell prepak Monograma 1:48


Miha

Lep Nosonja,odličan rad,NMF mi se baš,baš sviđa.Uradio sam pre više godina ovu maketu,ista tema,Ajkula.
Šteta je što se dotična maketa teško nabavlja,lepi površinski detalji,ma super :god

Odličan rad Šmajseru,šta je sledeće?

Sledeće bi moglo da padne zatvaranje kabine, permamentno fiksiranje na postolje sa komadom piste i prikaz atmosferskog weatheringa (slevanja kiše, prljavštine i ptičjeg izmeta) >:D

Inače odlična maketa :)

Josip