Avioni i katapulti 1/4: Arado 196 A-3

Previous topic - Next topic

Slider

Evo prve od par diorama, radjena je prosle godine
Maketa je Revell, prepak starog hellera, stajala je u kutiji dvadesetak godina
Motor i kapotaž su resin, kolega je kopirao  resinski set pa sam i ja nazicao jedan ;D
Skrecani kompletan kokpit, canopy, wingfold i katapult
Prvo sam mislio staviti na katapult Heinkela He 51B-2, ali nisam bio zadovoljan kako je ispao, pa je zavrsio Arado na njemu
Katapult predstavlja Sharnhorst
Za divno cudo, slike mi uspjele... 8)




















maestro

Jako lepo!
Ja bi' jedino dodao lagani drajbraš na onom rešetkastom podui na ručke od merdevina, ali i ovako je extra!

zolle


  Bravo majstore, sa ovim vec mogu da zivim  :super a da ne batalim hobi  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

anki

E konacno od tebe jedna dovrsena maketa a ne onaj Walrus i onaj drugi uradjeni do pola i ostavljeni. ;)
Veoma lepa kompozicija. Video sam i tog Heinkela na drugom forumu. Posebno je interesantna samogradnja katapulta. Ja ostarevanje, prljanje i panelizaciju ne komentarisem osim ako nisu stvarno preterani jer smatram da je to stvar ukusa. Inace i sam sam sklon ovim cistim radovima.
Cestitke.

Slider

Quote from: anki on 26-01-2013, 23:29:24
E konacno od tebe jedna dovrsena maketa a ne onaj Walrus i onaj drugi uradjeni do pola i ostavljeni. ;)
Veoma lepa kompozicija. Video sam i tog Heinkela na drugom forumu. Posebno je interesantna samogradnja katapulta. Ja ostarevanje, prljanje i panelizaciju ne komentarisem osim ako nisu stvarno preterani jer smatram da je to stvar ukusa. Inace i sam sam sklon ovim cistim radovima.
Cestitke.

heh, ali i ovaj ima rastavljena krila ;D ;D
ma ja volim da se vidi barem negdje da to nije prazna skoljka s bojom odozgo, pa onda nagdje malo nesto otvorim, da dobijem dubinu, a i volim skrecat
barem na maketama koje me jako interesiraju
ostale, radjene za popunjavanje kolekcije, su sve zatvorene ;D
sto se tice ostarivanja, nastojim raditi minimalno, jer ne volim makete koje kao da su dosle s otpada
letio sam neko vrijeme, i znam da smo u aeroklubu nakon svakog letnog dana prali avione
sto se vojnih aviona tice, ovisi o svakom pojedinom primjerku
zato uglavnom nastojim nac sliku onog sto radim, ili radim po slici koja mi se svidja
najbolji stos je kad vidim recimo oguljenog i prljavog zeroa ili vala iz napada na P harbour... ;D ;D ato su bili najbolje odrzavani avioni tada
no, kako velis, o ukusima se ne raspravlja, samo sam iznio svoj stav
tnx na komentarima

airsuba

Odlično, živele lepo urađene stare makete  :cheers

Smajser

Fenomenalno uradjen maketa, a katapult je prica za sebe. Mene ceka ovo isto ali u 1:350  :)