Rafale M 1/48

Previous topic - Next topic

nenobl

Rafale M, ACE corporation 1/48! Ulkapanje odlicno, prilicno detaljna maketa, uputsvo je njesra (navodi te nagrijeh), dekali ok ali manjkaju sa dekalima!  :-\ nema onih francuskih "no step" stopala... ni jednog! siromasni sa naoruzanjem ali ok! nije bilo nikakve dorade, znaci straight from the box! Boje... Tamiya XF-25, pa onda tanki sloj ...kao filter svijetle nijanse sive (Revell bijela i....47 mislim...) prilicno brzo sam je zavrsio, posto ide na izlozbu u Banja Luci za 15ak dana... planiram i podlogu... isjecak palube sa Charles De Gaulle.. ako nekog nesto zanima, pitajte! A i komentar kritika bi valjali da se popravi sto moze prije izlozbe! 





















Goran A.

Deluje kao da ima dva broja vece cipele! Deo bandaza je ofarban u boju gume pa se stice takav utisak. Prljavi su bas u toj meri kako si uradio ali u drugacijem stilu.

Bez obzira na ovo, dopada mi se maketa i desetka za trud koji si ulozio!

http://www.meretmarine.com/objets/43510.jpg

airsuba

Vrlo uspelo, nijansa i farbanje se super uklopilo sa dekalima  :cheers
Postolje će biti odličan dodatak!

nenobl

da... ove mornaricke varijante su malo "neurednije" ali nisam ciljao bas toliki nivo prljavosti...  posto nisam mogao naci nigdje avion pod ovim serijskim brojem... onda sam isao nesto "od prilike, ovako"! :) 

zero

Odlicno izgleda,super si odradio maketu :)

flanker

Možda je samo malo musaviji nego što bi trebalo, ostalo je čini mi se kako treba.
Magic rakete su koristili samo u početku operativne upotrebe. Odavno koriste MICA IR umesto njih. E sad je pitanje imaš li još jedan par da ih zameniš?
:cheers
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

nenobl

da, znam da su samo na pocetku koristili MAGIC 2, ali kao sto rekoh gore.. siromasni su sa naoruzanjem! samo 2 para MICA a glave od raketa su odvojene, dobio sam 2 IR i 4 EM! htio sam da iskoristim sve tacke nosivosti pa sam sve razlicito iskoristio!  oko musavosti.. puno je varijanti i puno razlictih nivoa "musavosti"!  evo jedne reference kojoj sam se nastojao pribliziti ali ne previse!


flanker

To je to što se tiče izgleda. Vremenom mogu samo prljaviji da budu. Koliko sam mogao da primetim ove glavate tankove su baš retko koristili, pretpostavljam da je to opcija koju nudi maketa.
Lep rad lepog aviona.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.