ITALERI Mirage 2000BG, Grcko ratno vazduhoplovstvo, 331. MIRA

Previous topic - Next topic

ILIJA iXa

Meni jedan od lepsih mlaznjaka,samo napred pratim  :super
Pozdrav

zolle

  Ok drustvo, ja evo poceo nesto da radim  :cry Fotke nisu bas neke, al` posluzice  :super




na bocnim stranama kabine sam popunio one rupe u drugoj kabini, dodao neke sitne elemente i napravio neke sitne rucice za zatvaranje/otvaranje kokpita. Sedista sam prekrajao, posto onako iz kutije su nekako presiroka, pogotovo oko naslona za glavu, i dodao po komadic plastike u osnovu jer nekako nisko leze u kadama. Istaci cu veceras ekrane na obe table i to bi bilo to sto se tice kokpita, ide veceras na farbanje, sto bi trebalo da istakne sve ove sitnice. Sutra sklapam trup i krila, pa ce biti jos fotki  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

zolle



Nastavljam radove na ovom lepotanu  :super





slike kazu, sklopljen, kitovan, smirglan ... dodao senzore na vertikalcu, pito cev od medicinske igle.
Napravio arester, al` zaboravio da slikam, sutra ide pod cetkicu  :super Ostalo mi jos da dodam antenice na nosu (sa obe strane) i da urezem novu liniju radoma posto je na maketi data previse napred. Napravio sam i nova vratanca za prednju nogu, al` nije bilo svrhe da ih slikam jer su u sustini pravougaoni komadici plastike, tj. nista spektakularno  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Fino to ide... Ja se jos borim sa uvodnikom na F-16  :-\
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Quote from: Tomcat on 19-02-2013, 20:58:20
Fino to ide... Ja se jos borim sa uvodnikom na F-16  :-\

Revell je to ... pros`o sam tu golgotu  :cry Mada i ovde je bilo muke oko uklapanja  krila i trupa, al` sam ja bio tvrdoglaviji od plastike i eto  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle


@ Tomcat - onda imas srece  :super moj nije hteo da se uklopi i kraj ! Al` su mi  zato u kutiji dali 2 canopy-a  :lol, valjda da ne besnim previse  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

zolle



Idemo dalje ...





palo farbanje, cetkica pelikan petica, boje domaci mix. Plan za dalje je - veceras sitna smirgla i puno vode, da predjem celu maketu lagano, da uklonim eventualne tragove cetke, prljanjac temperom. E sad, neznam dal je bolje da idem braon temperu u panele ili da pravim neku tamno sivu ? Na fotkama mi vise deluje kao da su po panelima rdjavi  :think tu bi braon legla samo tako... crna mi nekako mnogo jaka

Dokon mozak, djavolja igracka !

Pedja


airsuba

Gledajući slike grčkih Miraža 2000 panelizacija nije mnogo istaknuta jer je i nema previše, a i trude se da budu čisti.
Ja bih rekao da bi realnija panelizacija bila sa tamno sivom, a ne crnom ili 'rđavom'.
Uvek možeš posle u drugoj ruci da 'pojačaš' neke od panela tamnijom bojom.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Greek_Mirage_2000-5D_1.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/HAF_Mirage_2000-5_-_Low_Pass.jpg
http://www.haf.gr/media/M-2000_pa.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-LFi-XNOde9g/UCYW4nooa5I/AAAAAAAAOF0/gs-dJTpHVFE/s1600/m2000_5_17.jpg

zolle

@Pedja - mislis kog proizvodjaca ili nijanse  :think

@ Airsuba - u pravu si skroz za tamno sivu, crna i braon bi strcale ko piletu siske  :super I de nadje ovog 2000BG bas 204, ko ovaj moj  :lol sad ce da me rastrgnu ako ne bude isti ko na slici  :lol
Dokon mozak, djavolja igracka !

zolle


Gotov ...






ipak nije 204, dekal koji je dao ITALERI je previse svetao, pa se ne vidi na ovoj sivoj ...
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Znaci prvi u kampanji zavrsen, super, svdja mi se  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

airsuba

Lepo, brzo i po meri  :cheers
Bravo za prvo mesto  :D

Lično su mi mnogo lepši sa zatvorenom kabinom, imaju dobru liniju i kad su dvosedi!

zolle

@Airsuba - poklopci nisu zalepljeni, mogu da se spuste ;-) ali se lose ukkapaju, moracu da ih seckam !
Dokon mozak, djavolja igracka !