Hurricane Mk.IIc Trop 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

cherny

Ovaj Hurricane sam radio punih 5 godina, od kojih je 4,5 proveo u kutiji. Od dorada - pojasevi u kokpitu koji se ne vide, poziciona svetla od transparentne crvene i zelene plastike sa cetkica za zube, farovi od sprua sa pokrivkama od selotejpa, zabuseni izduvi i topovi. Bojeno je Gunze bojama, dekali su Lift Here. Nakon bojenja pokusao sam da simuliram pustinjsku prasinu finim slojem mat laka sa par kapi sand boje. Za tragove izduva i gasova od topova naprskavao sam Tamiya Smoke. Ciping je srebrna olovka.

"Dobri" stari Revell sa svim manama.
Imam ga i sam u sličnim bojama i mislim da si izvukao maximum iz te makete.
Naravno, da bi je aftermarket propeler i vetrobran još uzdignuli ali neka.

Nego, zar ne bi trebala dole da bude Azzure blue od. tamnija i intenzivnija plava?

Josip

cherny

Azure blue, naravno, ali sam po razlicitim fotkama vidjao drasticno razlicite nijanse, od tamne do skoro bele, izgleda i da je ta boja dosta posvetljivala vremenom. Odlucio sam se za ovakvu nijansu za dosta "izraubovan" avion.

Slider

krasan.....jedino ta boja odozdo mi nije sjela, ali inace, super izgleda

Goran A.

Panelizacija bas kako treba! A i prasina!

zolle



Lep bayo, a ta boja odozdo mi se bas svidja, svejedno koliko je istorijski tacna, ja nesto ne mirisem onu
njihovu azurno plavu, lepse mi ovako bleda, nebeska ...
Dokon mozak, djavolja igracka !

relja

Odlično je ispao!
Imam jednog u šteku, čeka svoje vreme...

Nego, da li je baš ovaj Hariken bio prvi apart ikada na kojem je ucrtana oznaka nove Jugoslavije, tj izmenjena oznaka RAF-a?
Beli disk RAFove rondele nije povećan, petokraka je samo nacrtana preko standardne RAFove oznake, deluje kao proba...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"