F-5N TigerII VFC-111

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav ...

Evo moje druge jet makete.
U pitanju je AFV Club F-5E/N VFC-111 Sundowners u razmeri 1:48.

Samo sklapanje je proslo bez ikakvih neprilika, Ni trunka gita nije potrosena, ako izuzmemo gresku u odlivku donje povrsine napadne ivice krila.
Sama sastavnica je fino odradjena mada na nekim mestima nije tacno odredjen tacan polozaj dela na maketi. 
Glavni problem sam naravno napravio ja..sam bez icije pomoci naravno. Odlucio sam se za konverziju boja iz sastavnice u Vallejo pa sam naravno dobio rezultat zbog kojeg je palo skidanje boje. Ovo na zalost kod mene postaje neko pravilo .

Evo kako je to izgledalo....


Posle fijaska usledilo je skidanje boje i narucivanje Mr.Color boja koje su date po sastavnici.
Primer je uradjen Valejo primerom i za njega samo reci hvale. Preshading je uradjen kombinacijom Valejo black i MM RLM66
Posle farbanja kamuflaze za gloss lak je koriscen opet Vallejo...
Dekali mi na prvi pogled nisu ulivali poverenje.Film dekala je bio veliki i plasio sam se pojave silveringa. Na moje odusevljene desilo se upravo suprotno.
Posle tretiranja dekala Mr. Mark Softerom film je nestao kao da ga nije ni bilo.
Ostarivanje na maketi je minimalno posto fotografije 105-ce pokazuju avion skoro potpuno cist sa jedva primetnim odsjajem na farbi
Za zavrsni lak koristio sam mix Valejo Matt i Gloss laka sa razrdjivacem.

To bi otprilike bilo to...a sad na fotke...



















Sledeci jet...

Cexx206

objasnio si kao i obicno :god....
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

komoras

odlična "meta"  :super

sad jedno laičko pitanje, nevezano za maketu, već za sam avion - šta mu je to umesto rakete na levom krilu?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Goran A.

Jel' to neka "agressor" kolekcija u pitanju? Lepo izgledaju ovaku u paru!

Lud13

Quote from: AG02 on 15-02-2013, 22:41:15
Jel' to neka "agressor" kolekcija u pitanju? Lepo izgledaju ovaku u paru!
Pa moze se reci pocetak stvaranja :)

Quote from: komoras on 15-02-2013, 21:19:06
odlična "meta"  :super

sad jedno laičko pitanje, nevezano za maketu, već za sam avion - šta mu je to umesto rakete na levom krilu?
Air Combat Maneuvering Instrumentation (ACMI). Sluzi za slanje podataka detalja o vazdusnoj borbi zemaljskoj stanici za kasniju analizu, ako si gledao Top Gun to su ti oni podaci na ekranu gde se vide manevri i podaci o pogodcima po protivnickim avionima.

airsuba

Odlično, zanimljivo je 'Sundowner' označavanje!
Sad će ovaj Carl Parker da malo preseče sa plavim tonovima  :cheers

flanker

Veoma zanimljiva šema i odlično odrađena maketa.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

KuKLiNsKi

jako ljepi su
uvjek su mi bili dragi ti "agresori", uvjek sam navijao za ove "jadne" male kad su ih američke mrcine naganjale
u filmovima/dokumentarcima  ;D   tucni ga wannabe migonja!

capritim

Lepo odrađena maketa.

Već kad si se toliko trudio, što nisi zagitovao vetrobran kokpita,
već imaš stepenicu sa leve strane, ili me to fotka vara ?

Pozzz

miloskontra


Nemsy_29

They are faster and more maneuverable than the F-14  ;)

Odlicni agresori, meni jedni od najlepsih sema farbanja