Breguet 693 1/72 Smer/Heller

Previous topic - Next topic

aircobra

Jurisni francuski avion elegantnog izgleda...Ono sto je kod nemaca bio Hs 129,ovaj je bio kod francuza.Inace avion je bio kraci od recimo stuke i Il 2.Imao je 2 mitraljeza i jedan top od 20 mm u nosu,2 mitraljeza  ,1 gore i 1 ispod i 6 bombi od 50 kg smestenih u trupu...Max. brzina mu je bila oko 500 km/h.
Osnovni alat za izradu ove makete su bili skalper i gruba smirgla,jer je sve bilo na nivou A-modelovih proizvoda.Skidanja su bila milimetarska  ...Panelizacija lepa kontra,ali netacna.Detalja u kabini uopste nema,cak ni stolica.Jedna elisa je bila katastrofa,sa tri kraka vidno razlicite duzine,pa sam sklepao krake od necega iz moje rinfuze.Detalji na trapu nikakvi pa sam pravio ona hidraulicna creva ili sta je vec...mitraljezi u nosu i pito cevi su od medicinske igle,paneli radjeni grafitnom mekom olovkom.Boje su revell enamel i to oddole 56+76 1;1,odgore 82 , zelena 364+39 1;1 i cokolada 84+8 1;1.Dekali su jako osetljivi i tanki.Sve u svemu sta ocekivati od makete koja kosta 3,90 eura u Pragu.Nadam se da sam izvukao barem 80 posto iz ove makete :P



P.S jos uvek ne umem da sredim slike :god


aircobra


Goran A.

Sad se bolje vide! Uspela maketa, jedino je trebalo da zagitujes spoj kabine i trupa bila bi jos bolja, mada ni sada nije kasno. Za policu vise nego dovoljno.

Goran A.

Na desnoj strani albuma imas blok i u poslednjem redu pise IMG code, kliknes i automatski je kopiran, zatim paste posle teksta koji  pises i slike ce se pojaviti.

aircobra

Da,trebao sam zagitovati,ali je toliko los kalup da ce se videti da je trup siri od stakla...A detalji zvezdastog motora ne postoje.U stvari to je plocasti motor sa plocastim klipovima :super
Ajd probacu to sa slikama...

maestro

Jako lepo izgleda!
P.S: U vezi fotki, zar ne mogu thumbnailovi više?

Warhawk

Fin i uredan rad. Pravo osveženje, maketa je dosta stara i sve redja.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'