Jetovi 1/72

Previous topic - Next topic

Suhoj

Da ne otvaram bezveze gomilu topica evo ovako sve u jednom
U protekla 2 meseca sam uradio sve ove makete
Radjene su po porudzbini tako da izbor kamuflaza/oznaka/naoruzanja je po zelji radjen
Na nekima jos fale pito cevi ili antenice, nije 100% gotovo ali kad sam vec uzeo da slikam reko da okacim sve

F-15E Academy
Uzasna maketa za sklapanje al eto da se uraditi sasvim fino


Eurofighter Revell
Pristojna maketa, ok sklapanje, jedino su bile muke oko vazdusne kocnice koja se uzasno uklapa




A-10 Academy
Jaaaako losa maketa za sklapanje, ne preporucujem


F/A-18E Italeri
Jednom davno secam se da sam ga radio i rekao da necu nikad vise al eto sudbina me naterala na zlo opet, bezite od makete u sirokom krugu  :headbang



F-16 Hasegawa
Super maketa, milina za rad



F-4 Hasegawa
Vrhunska maketa, milina za sklapanje, jedina mana plitki paneli



Su-39 Zvezda
Balvan od zvezde koji se uzasno uklapa i sa donje strane nema 2 detalja, samo za ekstremne entuzijaste maketa  :hahaha



F-22 Hobby boss
Verovatno najbolja 72ojka koju sam radio, ovo je vec drugi, dobro mi je dosao da pokusam da pogodim ovu srebrnkasto sivu nijansu koju ima i mislim da sam uspeo


Lud13

8 modela za 2 meseca, i to ovako fino odradjenih. Svaka cast  :super

KuKLiNsKi

ljepi su,  izvuko si maksimum ovako da ih nisi išo cjele raskopat i metalizirat PE-jem
F4 mi se sviđa baš radi plitkih panela... realnije izgleda
na F-16 ofarbaj između srebrnih djelova na crno na auspuhu, dat če mu taj pravi filing..

flanker

Svaka čast za brzinu i preciznost u ovako kratkom periodu. Možda je F-15e bleđi nego što bi trebalo?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj

@flanker
Ja sam mu radio fading al generalno to je gunship gray.
Ne volim onako monotono tamno siv F-15E pa sam zato psovetljivao malo da izgleda interesantnije.

Tomcat

Fenomenalno, meni se licno najvise svidja F-16, a trebao si F/A-18F, ovako je what if  ;) Svaka cast jos jednom
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

KuKLiNsKi

šta đuliji imaju samo dosvjede?  bivši tomketaši pa nemogu sami u avion  :D

nenobl

e ovako, da budem malo iskren! ja mislim i cvrsto vjerujem da si napravio puno gresaka i da neki komentari nisu na mijestu dostojnog jednog maketara!

pocnimo sa F-15!!! nemas onog metaliziranog dijela kod izduvnika

nemas linija (zutih ili plavih) na kasetnim bombama

i mislim da si mogao dofarbati IC tragac na AIM-9!!!
preshading i farbanje, odlicno!

Eurofighter:
zeznuo (da ne kazem za%ebao) opet metalni dio kod izduvnika... ti coskovi ne idu tako.. nego se motaju


pozadina cockpita bi trebala biti crna a ne siva

arresting hook...
polovina ti je siva polovina srebrna.. treba citava da bude siva ili sta god drugo...

nedostaje metalizirani dio na vertikalcu kod kormila leta..
a evo i doticnog aviona da vidis koliko si promasio boju radarske kape, vrha vertikalca... itd.

GBU bombe...  obicno nisu ovako jednobojne ali mislim da se mogu naci!

A-10

vrh desnog kucista za tocak.. obicno je crn, gdje ti je top...???? na kraju desnog krila bi trebala biti ona cijev... itd...

Super Hornet

metalizirani dio oko topa, pozadina cockpita trebala biti crna...

e sad F-16

afterburner ti je receno, kamuflaza.. taj prelaz za tamno na svijetlo sivu kod canopyja.. nije tako ravan nego prilicno zaobljen i previse si ga pomjerio napred.. i fali ti ona lijepa cijevcica na radarskoj kapi.. pitot cijev... i totalno promasena boja izduva...


nemoj/te mi na cemu zamjeriti ali ovo su realne cinjenice! da ne izgubimo vrijednost komentara i rijeci "odlicno", "dobro", "moze bolje", "ovo, ono"...  jer izgleda da se sve to nekako gubi! ako nesto ne valja, ne valja taman da ga je sv. Iilija napravio!

KuKLiNsKi

u sve mu si u pravu jedino o prelazu sivo-na-tamno kod F-16, kad sam radio frendu jednog starog sam naišo na 15 različitih pozicija gdje je to farbano (za popeezdith)...  ali to da nije tako ravno to se  slažem =)

Sandman

#9
Ovo bi trebalo da je tzv. Hill šema farbanja gde linija demarkacije tamne i svetle sive jeste pomerena unapred i jeste ovako ravna...



ili je možda "Egypt 1" šema, jedna od varijanti...



Raznih varijeteta ima na sledećem linku:

http://www.jpsmodell.de/dc/luft_flug_e.htm#f16

a ovde je malo bolje objašnjeno variranje farbanja na "Egypt 1" šemi..

http://www.jpsmodell.de/dc/schemes/egypt1_e.htm

Primedbe za detalje koje je Nenobl napisao stoje - to su sitnice koje nije teško dofarbati/doraditi, a dosta će dodati uverljivosti makete, bez obzira što su rađene po narudžbini (te možda nije ni bitna preterana verodostojnost).

Tehnički si lepo odradio makete i odlično ih ofarbao, samo malo pažnje da posvetiš sitnicama :)

KuKLiNsKi

#10
istina... našo par slikica...  nisam ih nikad primjetio...
sviđa mi se kako je prednji rub vertikalca ofarban  :)


nenobl

drugari, opet bez uvrede... da nastavim....

WW (oznaka baze) 35th Fighter Wing
zuto crvena oznaka na vertikalcu je na vrhu repa a ne malo nize i avioni iz ove eskadrile definitivno imaju zaobljen prelaz sa tamno na svijetlo sivu (ili obrnuto)



samo hocu da ocuvam vrijednost komentara "odlicno"! da kad nesto napravis odlicno, da to bude stvarno odlicno! a kad negdje zabrljas, onda da se kaze... s duznim postovanjem, naravno! stvara se utisak da mi koji pricamo ijekavicom s druge strane Drine, i nasi radovi nisu toliko postovani kao radovi lokalaca!

Suhoj

@nenobl
Zaboravio si jos....
Radom na F-15E, napadne ivice kanarda na EF, netacne nijanse na F-4, cinjenica da F-18E nikad nije bio u Jolly rogers oznakama, vazdusna kocnica na F-18E koja ne postoji izmedju vertikalaca, Su-39 sa ovim bortom nema ovu kamuflazu vec onu sa plavim bojama.
Naveo sam gore da jos neke detalje nisam stavio kao pito cevi i slicno da nisu jos 100% gotove makete.
Sto se tice gresaka koje si naveo sve stoje znao sam ih i ja, al isto gore sam naveo da makete nisam radio za sebe vec po narudzbini i da mi je cilj da budu maketarski gledano pedantno i lepo odradjene, (farbanje, dekali, wash itd.) i da nema nikakvih brljotina oko toga. Detalje i slicno sam stavljao u drugi plan.
Jedino sto moram da priznam da nisam znao je ovaj radom na EF, mislio sam stvarno da je svetliji jer pamtim ovakve slike
http://www.zap16.com/zapp/wp-content/gallery/ila-berlin-2010/imgp9654-ila-luftwaffe-eurofighter-typhoon-31-21.jpg
http://planewatcher.com/data/media/94/1_4863.jpg
U svakom slucaju no harm done  :cheers

Goran A.

Obzirom da je hiperprodukcija u pitanju, dva meseca nije mnogo vremena, pedantno je i kvalitet izrade je odlican. Nemam primedbi, treba sve to odraditi.

Ako si postigao sto si hteo onda je sve na mestu.

Pretpostavljam da ces kada budes malo stariji vise paznje posvecivati autenticnosti, makete ce biti vrhunske. Iako si prilicno mlad, imas veliko iskustvo, sve je na tvojoj strani!


nenobl

@Suhoj

sve cool, nadam se da si razumio moju poentu! nista licno protiv maketa nego u zadnjoj recenici mog poslednjeg posta sam rekao poentu! naj iskrenije... sve cool! ;)