Bf-109 G Revival

Previous topic - Next topic

mutayu

Ovu maketu Vam ne predstavljam zato sto je posebno dobra nego zato sto ima pricu. Elem, zivot je zapocela kao Hellerovo reizdanje Airfixovog Messerschmita Bf-109 G u 1/72. Netacna je , gruba, ima ispupcene detalje ali se sklapa bez leplenja (po zelji) I ja sam je kupio po smesno maloj ceni posto je godinama camila na polici jedne male privatne knjizare. Poceo sam da je sastavljam posto sam video profil Gustava sa ovim oznakama I inspirisan time pokusao da dokazem sebi da ipak mogu da zavrsim maketu, jednom u dve-tri godine. Od pocetka do kraja rada na maketi proteklo je 27 sati. Lepljena je I gitovana super lepkom, bojena Vitex akrilima, weathering je radjen suvim pastelama I temperom. Oznake su kombinacija proizvodjackih I Hasegawinih.
Neko vreme je maketa stajala na polici I sluzila za gledanje a onda su je moje kceri dohvatile I doradile. Stradale su noge stajnog trapa I antene. Danas sam rascistio radni sto I nagovorio sebe da ucinim nesto sa Gustavom. Uvukao sam mu stajni trap, ponovo postavio sve antene I stavio ga na postolje. Sada glumi ukras na kompjuterskom stocicu. ;D