F-5 Tiger II Fighter (Hobby-boss 1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Posto vidim da Slavco radi na ovoj maketi, resih da postavim slike svoje. Radio sam je letos, i kao sto sam rekao maketa je odlicna. Ja sam prvo hteo da radim Svajcarca al mi se nisu svidele boje na kraju pa sam preko toga uradio kamuflazu za Amera. Dole je ostala shema za Svajcarca ( :lol) E sad, tad mi je to bila 5 maketa pa nisam obracao poznju na nijansu braon boje, tako da sam je potpuno promasio. U svakom slucaju nije lose. Farbano humbrolovim uljanim bojama, standardno cetkicom. Wash nisam radio zbog 4 sloja farbe. Lakirano humbrolovim matt lakom.
PS. u 2014. sam promenio slike, a do tada sam ga lakirao pa zato ova dole prica o spreju za kosu ne vazi vise ;)



flanker

Ima tu još toga da se uradi. Pogledaj malo bolje radove kolega ovde pa sve tehnike bez žurbe primeni.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

nenobl

malo previse sjaji, kad se gleda odozgo, na lijevom krilu, kao da imas neke bubuljice po krilu, farbanje... trazi jos vijezbe... taj izduv, nisam siguran da je bas te crne boje..  a koje su to bombe pored rezervoara za gorivo na krilima?

Skyrider

Maketa se sija jer je izlakirana sprejem za kosu  :super , ai ovo su neki od starijih radova posle kojih je rezultat bio mnogo bolji. Rekoh, ispod ovoga se nalaze 2 sloja boje, otud i grumuljice po krilima. Ni slike nisu profi (telefon). Prestao sam da koristim sprej za kosu za lakiranje zbog wash-a...

flanker

Stare makete prvo ubaciš u kočiono ulje (najjeftinije), oguliš staru boju pa ih tek onda dalje radiš. Ima dosta tekstova o tome na Kutku, a i o daljoj izradi maketa.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

KuKLiNsKi

ma kakav sprej za kosu bjež od toga

Dude

Da se uključim u vezi spreja za kosu... Možda postoje neki kojima može to da se izvede, neznam kakvih se sve hemijskih sastava prave
ali 100% ćeš sprejem za kosu uvek zeznuti stvar, tako da kao što čovek reče beži od spreja za kosu!!!
Ima puno drugih alternativnih mogućnosti ukoliko ne koristiš baš maketarski lak nekog proizvodjača, a sve to imaš ovde na forumu u više navrata pisano...

Što se same makete tiče dobra je, još ukoliko je rad četkom odlično si odradio posao, sad moj ti je savet da... šta je tu je... jedino je pređeš nekim matt lakom
pošto je to već gotova maketa i još bolje će izgledati!