A-4 Skyhawk ESCI 1/48

Previous topic - Next topic

sezan

NApravih mali izlet u 1/48 razmeru ,eto onako ,bez nekog posebnog razloga.Svide mi se stari escijev alat i reko ajde...
U kokpitu sam koristio ecovane delove i samogradnju ,farbao revellovim bojama i lakiran rev.  matt lakom...Wash grafit i finish malo sminke Tamija D i E set...
Nisam odlucio jos u kom polozaju ce flapsovi napred da budu fiksirani ,pa su samo proviorno namesteni zbog slikanja..
To bi bilo to odprilike...








:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


KuKLiNsKi

vrlo ljep!  prednji rub krila spušten nema tu debate  >:(  ;)
jesi siguran da su rakete okrenute u pravom smjeru?  men ise čini ko da sam ih vidio okrenute i da se zatvoren dio razleti kad prva opali a do tad su kao zaštičene tip poklopcem...
nekako mi se čini iz nekog dokumentarnog da sam vidio to... hm

flanker

Uvek sam govorio, a i pisao, da nema lepših aviona od američkih mornaričkih i marinskih.
Svaka čast za izbor. Čini mi se da je sve na svom mestu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

#4
Aerodinamicke kape se stavljaju i napred i pozadi, po izboru. Sluze za zastitu od stvaranja trenja pri vecim brzinama da ne bi doslo do samozapaljenja raketnog goriva. Naravno i za smanjivanje otpora vazduha pogotovo ako se nalaze po tri na jednom nosacu.

Mislim da bi trebalo da ih okrenes.


flanker

Ako su na lanserima rupice onda definitivno lansere treba okrenuti sa balističkim kapama napred.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

#6
Konverzacije radi, izgleda da ima vise vrsta tih kapa u zavisnosti od aviona na koji se kace. Plus sto ima po dimenzijama slicnih LAU pa onda treba pazljivije pogledati ako se nesto doradjuje, odnosno kaci varijanta koja nije data u kutiji.

Cesto se na mlaznim avionima vidjaju kape samo napred, a redje u kompletu. Pretpostavljam da je praksa pokazala da nije neophodno zatvarati zadnju stranu.

sezan

I meni je bilo tako logicnije ,ali sam ih postavio  u polozaj kakav mi je bio na Dragonfly ,posto nisam imao u sastavnici escijevoj nista u vezi naoruzanja.Sastavnica je data za Blue Angelse...
Tako da je sasvim moguce da ste upravu ,lako cu okrenuti lanssere,samo cu za svaki slucaj malo da procesljam po netu ,da ne vracam posle ponovo...
A da je logicnije da kapa bude napred,jeste svakako..
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

KuKLiNsKi

ja sam tražio prije neg sam to spomenuo da ne s***m bezveze al nikako da nađem neku sliku tih raketa, ili su gole ili su one duge sa 4 rupe...

nenobl

prelijep rad! jedino bi volio vidjeti malo cockpit! kao sto neko rece, US mornaricki avioni stvarno su jedni od najljepsih! uz Rafale M! :)

sezan

Hvala,čim budem napravio neku fotografiju postavicu...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA