Mi-28 1/72 (zvezda)

Previous topic - Next topic

Captain Tylor

Moj prvi airbrush projekat.















Sandman

lepo izgleda!  ;)
ja se josh ne usudjujem da radim helice zbog kompleksnije montaze i anchina farbanja  :-[

jedino mi se chini da ti je onaj serijski broj na prvoj slici dobio malo silveringa....
da bi ga izbegao prvo izlakirash sa gloss lakom nakon kamuflaze, pa onda dekale stavish, pa onda ponovo gloss lakom da zalijesh sve to, i onda idesh matt ili semi gloss ili koji vec treba lak ;)

sve ostalo mi je sasvim OK - bravo! ;)

Boki

Odlično izgleda. Slike su malo tamnije, ali vidi se da je maketa super.
Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Marko M

Lepo je ispao. Ovako uglaste makete je veoma teško farbati brašem. Jedino što mi bode oči je bočni prozor na prednjoj kabini. Mislim da na pravom helišu nije toliko mali. To se može lako ispraviti običnom čačkalicom, ukoliko te ne mrzi da stružeš. Inače super izgleda. Šteta što ovo čudo nije ušlo u naoružanje. Baš bi me zanimalo kako bi se pokazao u poredjenju sa njegovim glavnim suparnikom Apachem.

Ovo je off topic, ali da li si ikada igrao simulaciju Apache vs Havoc za PC?

Captain Tylor

Hvala.
Maketu sam slikao kod prijatelja i dosta smo se namucili zbog loseg osvetljenja.

@Sandman
Upravu si, dobio je malo vise silveringa... a stavio sam gloss lak, zatim zalepio dekale, pa ponovo gloss lak i na kraju mat lak... predpostavljam da dekal nije bas lepo nalegao na povrsinu makete.

@Marko M
Prozori jesu malo veci na pravom. Prilikom maskiranja bilo je malo problematicno pa je ispalo kako je ispalo. Ne bi bas da prepravljam posto nemam bas tako mirnu ruku, a zadovoljan sam i ovako.

Nisam igrao simulaciju Apache vs Havoc, tesko dolazim do takvih tipova igri/simulacija.

dragan_mig31

super izgleda....inace ovo je freehand spricano?

Captain Tylor

Da, radio sam slobodnom rukom, bez maskiranja.

Sandman

Quote from: Captain Tylor on 02-05-2007, 00:33:07
@Sandman
Upravu si, dobio je malo vise silveringa... a stavio sam gloss lak, zatim zalepio dekale, pa ponovo gloss lak i na kraju mat lak... predpostavljam da dekal nije bas lepo nalegao na povrsinu makete.

tu obichno pomogne neki decal setting solution kao shto su npr. Microscale MicroSet i MicroSol.... to su technosti koje omekshaju dekal tako da on lepo legne preko svih neravnina namaketi, pa i onih mikronskih....

medjutim postoji i varijanta da probash dekal da nanesesh na josh uvek neosushen lak - zapravo, lak je krenuo vec da se sushi a tyi preko njega nanesesh dekal... tu definitivno ne bi trebalo da bude silveringa jer je lak svuda oko dekala i ne dopushta da dodje do prelamanja svetlosti na neravninama koje vizuelno kreiraju efekat silveringa! Ali kod ove metode je bitno da pozicioniranje dekala odradish jaaaako pazljivo i precizno jer se tu vidi svaka greshka ako pomerash dekal levo-desno... znachi nema mesta za greshku  :-\

sve je to samo dosta experimentisanja i prakse.... shto se duze radi vishe se uchi i efekti rada postaju vidljivi ;)

samo napred... ;)

Vizant

Kod ove druge varijante na sveze ja potopim decal u Pronto i stavljam ga na pronto, ima vise vremena, zavisi cime lakiras jer ja lakiram protnom i kad potopim u pronto decal imam otprilike 10 sec mozda malo vise da ga namontiram ali posle zakuca tako da moze da dodje do cepanja decala........
Mislim da je najbolje premeriti nekoliko puta i naci orijentire na maketi gde ide decal.

Kerber

#9
Moze da se neposredno pre stavljanja decala, mesto gde ide, premaze prontom, i to malo vodenim (90% pronto, 10% vode), zakucas maketu za malo vise vremena no 10sec, i pokupis visak pronta salvetom....
U nedostatku decal solution, ili tih hemija, probao ja kao podlogu i omeksivac decala, alkoholno sirce, a kao desal set, zavrsni - alkohol, i to ne ovaj 75%, nego ljutu domacu lozu, ali dobru, jaku, neobojenu, bez dodataka secera...Ne zguzva decal, ali ga ipak dobro ukuca na panelizaciju....E, sad, na Revellovom decalu, to je funkcionisalo, i na Hasegawi, ne stigoh da probam na Academiju, a i ovi Rusi zanju da metnu "kartonske" decale, tako da to isto treba probati na necemu sto ti ne treba iz datog kompleta decala i na nekoj "krsh maketi" - zamorcu, na kojem isprobavas farbe, razredjivace, lakove i ostalo....
A ipak je hemija profesionalna, najbolja...gledaj da je nabavis...

inace, sad se odjednom pojavi poprilicno helikoptera ovde, i dopali su mi se...Ruski helikopteri su mi uvek bili "mrakache".
Nastavi samo !