1:72 Az models MiG-17F

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo.Ovu maketu sam trebao da uradim kao od zaj******je i relaksacije nakon suhoja.Na svim recenzijama koje sam nasao na netu ovu maketu hvale kao da je najbolje izdanje u 72 u proteklih 20 godina.Nazalost to nije tako pa sam se poprilicno namucio.Deo panela sam prerezao jer su bile krive ili jednostavno nisu bile dovoljno urezane.Kokpit sam jedva namestio uz pomoc blutakom i superlepka.U nosu sam stavio sigurno 50 grama olova da ne bi cucao na rep.Morao sam da napravim nove pitocevi,topovi.Spoj krila trup je uzas.Sam spoj krila(izlivena su od dva dela) je neverovatno los i morao sam da prerezem kompletno panele odozdo.Na kraju sam ofarbao maketu u boje egipatskog RV-a u nil kamuflazi.



aircobra

Odlicno je ispala meketa,ali da me ne shvatis pogresno...zer nisi mogao da uslikas i odozdo maketu,s obzirom da si ga ovoliko slikao od gore :)

maestro

super maketica....
jel samo ja imam problem da mi slike sa fotobaketa ne otvara kao thumnailove? koristim google chrome.

dragan_mig31

#3
hvala vam.

@Aircobra tek sam sad primetio da je nisam slikao odozdo :D slikacu kasnije

@maestro tako sam postavio klik na sliku i otvorice ti full rezoluciju.


edit - evo slike


Vladimir

Ф89 НС

PELE


sezan

Bravo bravo. Stvarno odlično izgleda. Svidja mi se šemu kou si izabrao,meni jednu od omiljenih..i realizacija je uspela ,nemam zamerki..
Super mig!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Ćomi

I meni se dopada  !  ;)
Jako lepa sema, bas mu stoji...
Inace sam odusevljen dizajnom "zasecenih" noseva kod ruskih lovaca te generacije...

Pozz,
Comi
No signature.

milan78

Ti kao medju najaktivnijim clanovima imas sta da pokazes.Mig je vrh.Da i ja mogu tako....Cestitke! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Warhawk

Shrot run maketa + egzotična šema, šta ćeš više?
Odličan rad
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Nimalo laka maketa za rad, rezultat fantastican
Kamuflaza, ostarivanje, ma sve mi se bas svidja.
Kao i uvek, tvoje makete pravi skolski primer "kako treba"

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

pekar

Šta me briga što si se ti namučio bitno da se meni sviđa.
extra je mali.
IL-76

Jovac

#12
Avion je baš lepo ispao . Ja sam ovu maketu pravio i u nekoliko navrata mi je došlo da je tresnem u zid . Maketa na ramu izgleda OK , kao i sve Češke makete , ali kada kreneš da radiš čovek shvati kakva je prevara . Pouka : treba uvek čekati da neka od normalnih firmi izbaci željenu maketu  , a Čehe izbegavati u širokom luku . Još jednom sve pohvale za uloženi trud i rad . Inače ova maketa je pravi pokazatelj da od kante može da se napravi EXTRA avion . Svaka čast majstore . Pozdrav .

Goran A.

Short run kao i savki drugi, sve je u redu dok ne pocnes da sastavljas. Verovatno su mislili na konturnu tacnost i izgled detalja, kada su rekli da je najbolji MiG-17.

Miroslav Š.

Леп рад Драгане, можда би могао малко да "стањиш" постшејдинг на резервоарима.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!