LaGG-3, beli 64

Previous topic - Next topic

vesthepes

Pozdrav ljudi
Moja nova maketa, ICM LaGG-3 serije 3 ili 4 u 1/48
Naprevljeno iz kutije, sa naglaskom na bojanju, sve skupa dosta na brzinu ...






hvala na gledanju..
više na:
http://militaryaviation148.blogspot.com/

Pedja

Odlično izgleda,zimska šema verno dočarana, svidja mi se.

Warhawk

Svaka čast na zimskoj šemi, kao s fotki!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zolle



Super je ispao ! Svaka cast za zimsku semu  :mjetal meni je ovo najlepsi ruski avion, planiram jednog, al` u 72-ojci, mozda ovog tvog uzmem kao referencu  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

airsuba

Vrlo lepo, dobro si ga 'zgulio  :cheers

Aleksandar

Леп авион, лепа и изазовна зимска шема.
Мајсторски посао, свака част. 
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Sandman

Dobar efekat zguljene bele si postigao!  :super

djos & filip

Majstorski, prelep finish "ko pravi".
Da samo malko zakeram, ja bi ga malo zaprljao odozdo vise, da bude u skladu sa opstim izgledom. Ali to je samo stvar ukusa.
Izuzetan rad

Poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Veoma dobar rad. Kamuflaza za 10!
Jel ovo lak za kosu tehnika ili cepanje lepljivom trakom po ne bas suvoj boji?

vesthepes

Hvala svima na komentarima.

Ovaj ICM je meni osobno super maketa. Jeftina sa dosta kvalitetnih detalja unutrašnjosti i prilično lepim sastavnim delovima. Jedini minus mi je ta meka plastika - teže za obrađivanje i obavezno treba staviti neku dobru prajmer boju. Da i dekali isto nisu neka kvaliteta, razpadaju na dodir.

Taj izguljeni efekt sam postigo pomoču AK Interactive - worn effects acrylic fluid-a: kompletno ista stvar ko lak za kosu (provereno), mada je ovo dosta lakše, jer je više tekuče i nije u sprej obliku...
Vrlo jednostavno, prvo staviš spodnju šemu pa preko nje taj fluid i preko njega finalnu boju. U ovom slučaju između zelene i bele. Zatim sa mokrom četkicom lagano preko te bele i sama odstupa kad postane mokra. Sa opomenom, da stvar deluje samo na akril boji, na emajl kobajagi ne...A jer se akril i puno brže suši, celi postupek se može obavit u roku pola sata.

Imam još jedan taj LaGG na lageru i na njemu ču se više posvetit sitnijim detaljima, stvarno je jednostavna i zabavna maketa.