F-86E(M) Sabre 1/72 HobbyCraft

Previous topic - Next topic

Sneni

Nisam odavno ništa radio zbog nedostatka vremena, ali smo nedavno imali onu izložbu, pa sam navalio da imam bar jedan novi rad za tu priliku, a izbor je pao na ovog JRV Sejbra.
Maketu sam kupio davno, preko posrednika, a tip koji je prodavao tvrdio je da maketa odgovara za JRV varijantu. Kad mi je kutija stigla, ispostavilo se da je ipak varijanta sa predkrilcima, što automatski znači da su krila uža u odnosu na 6-3 varijantu :-\ Međutim, čitajući o ovom kalupu našao sam podatak da su krila netačna, to jest široka kao 6-3 a imaju predkrilca, što je značilo da "samo" treba zalijepiti i pokrpiti predkrilca... a to je bilo mnogo lakše reći nego uraditi. Nakon mnogo muke s krpljenjem krila, ostavio sam maketu u kutiju i tako je stajala prilično dugo...
Budući da sam žurio da je završim do izložbe, dosta je zbrzana i ima nekih greškica, ali meni je na kraju ispala OK. Prilično se dobro uklapa, paneli su dosta dobro urađeni. Boje su Revell i Humbrol, okrečeno četkama... Dekali su Lift Here osim crnih linija koje su iz kutije. Pilot je iz neke Zvezda kutije, a trebao bi da predstavlja N. Lekića. Podloga je s neta, odštampana i plastificirana mat folijom (ništa posebno, samo šminka za izložbu :D ) Na kraju je par slika s JRV MiGom-21 kojeg sam nedavno kao nešto restaurisao...





































To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Ćomi

Svaka cast za cetkarenje !
Generalno je cist avion a uz ovo panelisanje lepo bi bilo da i tockice malko wash-ujes...
Nisam strucnjak za exYu tematiku ali ovo meni lepo izgleda...
Bravo.

Pozz,
Comi
No signature.

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djos & filip

Za cetku, savrseno.
Precizno, ujednaceno i umereno.....svaka cast mnogo mi se svidja.

Poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

airsuba

Vrlo lepo je ispalo, prava maketa urađena bez filozofiranja  :cheers (i to sa valjanim razlogom, za izložbu)
Po slikama nikad ne bih rekao da je četkica, a paneli su taman!

Hobbycraft je uglavnom vrlo škrt sa dekalima (ili su očajnog kvaliteta, ko na mojih par maketa od njih) ali ukoliko su uz ovog Sabrea davali i nekakve stensile to si uglavnom sve mogao da iskoristiš jer je ovaj primljen i korišćen kao original RAF primerak.

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zolle



   Lepota  :super Bez preterivanja, taman kako treba  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

maestro

Odličan! Jesi li koristio blu tak i sl. za maskiranje ili si freehand četkario?

Sneni

Hvala svima ;)
Četkarenje je freehand, prvo izvučem linije kamuflaže razrjeđenom bojom i onda se držim tih linija tokom farbanja. Za ravne linije uzdam se u mirnu ruku ;D
Što se tiče dekala iz kutije (mislim na linije), uglavnom su se ponavljali isti kao iz LH seta. Crne linije kod dekala iz kutije su mi izgledale malčice preciznije urađene pa sam njih iskoristio, a za crvene linije sam koristio LH, jer su u one kutiji bile odštampane nekom čudnom tamno-grimiznom nijansom koja mi se nije svidjela. Bila su još 2-3 stensila u kutiji, ali nisam pojma imao kud s njima jer je sastavnica očajna, uopšte nema konkretnog uputstva za postavljanje dekala.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Jovac

Svaka čast za rad . Hajde mi kaži koju si tačno zelenu koristio pošto planiram i ja da odradim ovu maketu .

Goran A.

Odlicna cetkica i sjajna maketa! Panelizacija takodje!

Sneni

Hvala :) Zelena je posebna priča: prvo sam išao s 2 sloja Revell 361, ali mi je bila prezelena i nije mi se sviđala. Zato sam zadnji sloj išao s Revell 68 uz dodatak bijele, u tankom sloju tako je moguće da ona 361 malo "probija" ispod ali sam zadovoljan postignutom nijansom.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragan_mig31

Lep sejbr.Ja bi ti predlozio da na sledecim maketama naneses wash na tockovima :) ovako ti mnogo sijaju i izgeldaju totalno nerealno u odnosu na ostatak makete.

drazen

Fino urađena maketa kao i uvijek. Svaka čast za četkanje :super
"Maketu sam kupio davno, preko posrednika, a tip koji je prodavao tvrdio je da maketa odgovara za JRV varijantu. " Ja sam pre 2-3 godine prodao takvog Sabrea za nekog u Banja Luci preko Dragoslava (Zlikovca). Ne znam da li je upravo ta maketa bila namjenjena tebi?! Uglavnom, ako jeste, ja nisam tvrdio niti pomenio da maketa odgovara JRV verziji, nego sam samo rekao Dragoslavu da su u kutiji bile i JRV rondele (koje su inače bile iskružene sa decal sheet-a).
Još jednom, čestitke za rad :cheers

mikoyan

Stavarno si odradio maketu odlicno. Sve pedanto i kako treba!