Revell 1/72 Stearman 'Kaydet'

Previous topic - Next topic

cherny

Pozdrav svima, evo mog Revell Stearmana. Napravljen je uglavnom pravo iz kutije, uz par modifikacija - zatvoren je prostor prednjeg sedista, posto se tu nalazio rezervoar sa hemikalijama, dodati su detalji u kokpitu, doradjeni su motor i elisa. Posto je kod nas bilo Stearmana i sa platnenim i sa metalnim trupovima, odlucio sam da napravim varijantu sa platnenim trupom. Dekali su Lift Here, bojen je Happy Color sprejem, tragovi prljavstine i izduva su Tamiya Smoke. Hvala kolezi Warhawku na pomoci oko zatega. Na kraju sam zadovoljan kako izgleda. Ud'rite sa komentarima.  :cheers




rodeo

Cherny meni bas onako po ukusu lepa mashina, mozda samo malo jace prljanje ali to nije greska...
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

medico

Dobar je Cherny, za jednu vremešnu maketu sasvim dobar facelifting  ;)
deluje da su lepo legli decali .

Warhawk

Videh ga uživo, super mališan izgleda u poredjenju sa nesastavljenom maketom u onoj odvratnoj žutoj plastici "a la 60-te"
Čak se razmišljam da ne jurim više Pavlinu maketu nego da bez zezanja uradim ovu...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Ćomi

Meni je to presitno :-\
Sto samo uvecava vestinu kolege koji je uspeo da spakuje svoje prste na to...
Pa jos i ozicavanja  :headbang
Ne razumem se previse u temu ali za gore navedeno-kapa dole.

Pozz,
Comi
No signature.

maestro

Budući da radim ovog mališu... kapa dole.
SAmo, pitanje: zar ne bi trebalo da na neki memstima idu zatege u paru tj. jedna uz drugu, ili?

Warhawk

Trebalo bi, samo smo bili u stisci s vremenom, a taj dan sam izvezao 5 ili 6 dvokrilaca u cugu.  :zvizduc
Tako da smo morali svuda malo da pojednostavimo...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Bravo decaci! Dopada mi se ovaj avioncic...Imao nekad Revellovog, secam se da je bio lak i dobar za uklapanje, malte ne bez gita, uopste....A malo rada daje vrhunski rezultat.
Ovaj Hepi kolor je sprej u boci za auto? Jel ima neki broj, napisi nesto o tome da pobam ako ga nadjem u Nisu...jel ima i jos neka nijansa, cena i jel to akril ili enamel farba? Na velicinu pigmenta bi rek'o da je sasvim ok za '72....ne primecuju se zrnca.

zolle



Super je ispao druze, doterao si ga alal vera !
@ Kerber -  happy color sprey-eve imas u svim mogucim nijansama, ja ih koristim takodje. Idu od bele preko hrom, aluminijum, pa sve do crne. Mat, sjajne, lakovi takodje. Pogledaj po jacim farbarama, cene idu od 300 pa navise, zavisno od nijanse,a u boci ima boje da se u..... od prskanja  :lol
Dokon mozak, djavolja igracka !

tripko

Stearman je fatastican.
Lep i cistim rad prosto praznik za oci. :pilot