1:72 Academy MiG-23MF Irak

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Ovu maketu sam radio oko 2 ipo nedelje.Nije nista strasno sto se nemoze odraditi.kokpit sam napravio u samogradnji,dodao sam jedno stari sediste od zvezdine maketa miga 21.Doradio sam mu pojase.Napravio sam dodatni ram po sredini poklopca kao i periskop i retrovizore.SKoro sam svaki panel prerezao,pitocev sam napravio od medicinske igle i gitarske zice.Farbao sam tamija i agama uljanim bojama.Dekali su iz viskovi,deo su superscale a drugi deo nemam pojma.Nosace i rakete su dosli od zvezdine makete miga 27(tamo su dati kao visak).Fejdao sam boje ali nevidi se toliko na slikama.Vedering je standard tamiya set D i domaci wash.


KuKLiNsKi

jako pedantan rad =)   aj mi objasni šta znači samogranja kokpita... kako i šta?  ???

dragan_mig31

Hvala ti.Pa napravio sam nova kada kokpita.stranicne zidove,zadnja pregrada,novi instrument panel,palica gasa prekidace i palicu upravljanja :D

KuKLiNsKi

boktemazo  :o  i od čeka onga gumbiče/dugmiče napraviš?

dragan_mig31

Razvucena plastika od ramova makete.Nije nista strasno.

Sneni

Dobar rad, jako lijepo izgleda. Baš dobro što si uspio naći nosače za r-23 :)
I ja sam na takvoj maketi pravio detalje u kokpitu i onda naravno zatvorio poklopac kabine :hahaha
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

PELE

Dobro izgleda... si siguran za rondele na obe povrsine kila, gornja/donja?

dragan_mig31

Naravno da nemogu biti 100% siguran :D Linden hill kaze da su na MF/MS bili na svih 6 pozicija

evo jedan UB sa rondele na gorni deo krila



Neki su imali gore levo dole desno,neki su imali na svih 6 pozicija a neki su nisu imali odozgo.Recimo mig-23 bn ima slike sa rondel gore levo dole desno a ima i slike bez rondele na gornoj strani tako da kako i da uradis neces pogresiti :D