Revell 1/72 Messerschmitt Me 262A-1a 'bela 3', Adolf Galland

Previous topic - Next topic

Profa

Polako se privode kraju projekti započeti posle nove godine :god, prvi je Galandova lasta...
Maketa je Revell, eceraj Eduard, boje Molak i Humbrol, prljanje tek toliko da ako ga ima... Kabina me je namučila, pošto je rađena za MPM, ali uz malo ubeđivanja izgleda ubedljivo...





Tok izrade možete da vidite na http://www.krilapetrovgrada.org.rs/forum/index.php?topic=2381.0
Izvol'te komentarisati
p.s. samo da smislim kako da pobijem g...na iz Photobucketa, totalno su ga sj...
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

Osim malo silveringa na tim crvenim linijama na krilima, maketa izgleda vrhunski.
Odlično si se izborio s tim vakom, impozantno deluje tako otvoren (poslednje dve fotke pogotovo).
Takodje, ove fleke mi se više svidjaju nego na dvosedu.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'


djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Lud13

Jako fino izgleda..mene ceka trumpeterac..u 32ci naravno :0

Kerber

Doooobar!
Lepo mu je ispao mottling, bolje no kod dvoseda.
Meni je ovaj Revellov Messer, iako zahtevniji za rad no Academy, ipak na 1. mestu. A koliko se secam i Hasegawa nema otvore kod tockova, da se vidi kabimski patos...
Sve je tu, samo ga treba otkriti i napraviti da zalici...

kapetan


Profa

Fala na komentarima ::)
Jeste, iskopavanje unutrašnjosti je zahtevno, ali zato na kraju izgleda bombona...
Hasegawa je nekako čudno izlila taj donji deo u donjaci krila, da se vidi kadica, ali sve je to nekako plitko i nikakvo.
Ni ja nisam bio zadovoljan flekama na dvosedu, ali po fotki pravog on je i bio više zamazan nego što je to bio pravi mottling...

I, da, stvarno kabina izgleda odlično :)
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Avaj, josh jedan, leeepo, ovo mi je avion broj jedan, kako u maketizmu , tako i istorijski gledano, ja se, ako se prisechate uhvatih u koshtac sa izradom blizu 100, nije greska u nulama, svih moguchih derivata ovog letala, pa pozdravljam autora , vorwertz, nekako nasluchujem da che da ih bude josh. Inache da je Revell dao malo shiri poklopac kabine, da zanemarimo havarisanje alata kod novijih odlivaka, bio bi ubedljivo najbolji primerak 262ojke za rad, ali lako je korigovati shto dopushta rasklop za supstituciju kako staklicha, tako i dela na kraju poklopca kabine. Hasegawa nije otvorila rupe glavnog stajnog trapa kako treba, Kerber vech pomenu problem, ali se lako koriguje, tu je potreba za doradom kadice kokpita, sve ostalo je odlichno i lak je za rad.Da se podsetimo, njega je radio, odnosno pakovao Revell i ranije, preuzet je alatfirme Sanwa, sa neznatom doradom poprsje pilota koje je virilo iz zatvorene kabine je bilo fiknuto i ubacheno sedishte sa odvojeni pilotom, a staklich podeljen na chetiri dela, vetrobran, poklopac, zadnji deo i sharku, posle jeRevell dodao bombice i rezervoare u novom pakovanju sa tri verzije bojenja, a bilo je i dva pakovanja sa izmenjenim oznakama a ranijeg odlivka, bula maketa za danashnje standarde, ali beshe vrlo dostupan pochetkom sedamdesetih kod nas. Beshe dostupan i Airfix 262, za nijansuda kazemo bolji, a u to vreme se uAviotehnici u Agramu,  chuvena Bogoviceva 1, pojavio i Frogov 22, tada najbolji, nije bio losh ni Jo Han sa 2 jednosede i dve dvosede verzije, prethodno pomenuti su jednosedi, potom se pojavio i Heller ali dvosed, nochni lovac, kasnije ga je prepakivao Smer i izbacio i jednosedog sa novim mprilichno dobrim trupom, dva pakovanja sa razlichitim oznakama.  short run MPM, Special hobby, retke ptice, potonji nerealizovani projekt trosed , a MPM u pet pakovanja zakljuchno sa Mistel varijantom, vrlo podnoshljive makete. Dodjosmo i do Academy 262ojke, najpre su gotovo na samom svom pochetku izbacili doradjeni Frogov 262, beshe to prilichno lepa plastiptica, i u zemlju propade, a  u zadnje vreme izbacishe s****e od 262 dvojke, tehnoloshki odlichan, ali grehota koliko ima nedotupavih netachnosti, setite se njihovog P 51 D, Spit 14 i drugi, iliti kako mali zuti zamishlja......, Na kraju krajeva Revellov je dobar izbor, dali da se nadamo da che ekipa iz Eduarda da preduzme neke ala Bf 110 korake, ponovo nisam moga niti da se uzdrzim , niti da odolim da se malo ne upustim u komentar o ovom a vionu, odnosno maketi, pozdrav i samo napre, Deutchland, Deutchland uber alles, nur Kartofel, das ist alles, ma shalim, pozdrav