Revell 1/72 Messerschmitt Me 262B-1a/U-1 'crvena 8'

Previous topic - Next topic

Profa

'Crvena 8' je jedini sačuvani primerak noćnog lovca, izložena u muzeju u nama dalekom, a tako bliskom Johanesburgu...
Rađen, naravno, paralelno sa jednosedom, te je i većina stvari slična, jedino je ovde eceraj Extratech...





I ovaj projekat u radu može da se vidi na http://www.krilapetrovgrada.org.rs/forum/index.php?topic=2381.0

LP, odo' da radim dalje - Bole 'oće da maketari
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

Mislim da bi taj mottle ipak trebalo malo mekši da bude (tj ujednačenije fleke, bez tačkica u njima)
Možda skoro suvom četkom, pa u više prelaza (znam, iziskuje vreme ali jako malo ovome fali da bude perfektno)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Jeste, mottling se ni meni nije svideo, ali na pravom to i nije bio pravi mottling, već više kao umazano, pa mogu da se izvučem da sam baš to hteo ;):


Problem je što je Hu127 polusjajna, pa se fleke ne hvataju lepo. Sledeći put prvo matiranje, pa onda gornja kamo...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

U svakom slučaju bilo je potrebno dosta truda da se sve flekice odrade - lepo izgleda na kraju.
Ecovane antene su dosta obogatile maketu - one iz kutije su panjevi naspram eceraja :)

drakii

Schade, aber niemand zu spaet, fur verbesserung, naturlich.Nisam mogao da se uzdrzim a da na reagujem na skrnavljenje, fleke trobojne bre, a a tema ti je wunderbar, znam da ti to mozesh, domazi ga i nema potrebe da se vadish, znam da ti to mozesh, smrt fashizmu, ali je on preziveo, pozdrav