Lavochkin LA-5FN (Zvezda 1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Radovi su krenuli pocetkom Februara. Radio sam "nepostojecu verziju" LA-5FN  sa SMB bojama. Maketu svi dobro poznajete, tako da necu trositi reci da je opisujem. Farbano humbrolovim uljanim farbama 117 i 159, wash je tempera/voda i matirano humborlovim lakom. Dok sam ga radio nisam nabavio decal fix, pa se vidi malo silveringa, ali nista strasno.. Sve u svemu, lepo ispade na kraju :) ... antenu cu mu dodati kad se nakanim da im svima (svim ww2 lovcima kod mene) napravim antene. Do tada su bez radia;)





zolle



  Lep malisa, malo ti mutne slike doduse, al` cini mi se ok. Ja se nesto ne razumem u ruske avione i eskadrile, pa mi kazi sto je "nepostojeca varijanta"  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

Warhawk

Kolega verovatno misli da je šema bojenja izmišljena, tj po volji autora. Varijanta je standardni La-5FN.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Skyrider

Kao sto Warhawk rece, ova sema je trebala da bude na Ruskom frontu ali su se Rusi u poslednjem trenutku odlucili da farbaju u sivo/sivo tako da je samo 1 LA-5 dobio ove boje.

airsuba

Zanimljivo, mogao bi jednom i 'sivo-sivi' pa da mu pravi društvo  :cheers