Mitsubishi J2M3 Raiden,Hasegawa, 1:48

Previous topic - Next topic

Smajser

Avion mog omiljenog japanskog asa, porucnika Sadaaki Akamatsua. Pilot koji je licnim primerom pokazao da "boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka" i da Bog cuva lude i pijanice. Leteo je duze od bilo kog poznatog asa IIsv.rata a nikad nije ni ogreban.
http://cgi2.nhk.or.jp/shogenarchives/jpnews/movie.cgi?das_id=D0001300382_00000&seg_number=002
Akamatsu na 5 min. U pozadini himna Raiden lovackog puka.

Pojasevi su iz Edvardovog ''zum''a. Pito cev od dve medicinske igle. Kabina i noge stajnog trapa oziceni bakarnim licnama.
Instrumenti na kontrolnoj tabli su isecani Punch&die setom pa posebno lepljeni. Preko njih je isao sloj Testors lepka za providne delove.
Farbano podloga MrSurfacer 1200, Alclad i mesavina Mr Color uljanih i Aqueous.
I tu sam platio danak neiskustvu... :headbang uljana Mr Color se jako tesko ljusti, pa sam odpadanje farbe, i pored sloja alclada morao da radim srebrnom olovkom. Nauk za sledeci put.

Oznake i napadne ivice farbane sablonom pravljenim sestarom na tamiya lepljivoj traci.
Broj na repu hasegawini dekali, kombinovani za Akamatsuov avion.
Radio kablovi od pecaroskog najlona.

Okacio sam malo vise slika kabine aviona, iako je sada preko 80% ovih radova ''nevidljivo". Mozda nekoga ineteresuju ti detalji na maketi.


















































Poseidon


Ćomi

Uf, meni se ovo bas bas dopada... :super
Svidja mi se farbanje odozdo, panelizacija na oznakama, instrument tabla...
Ma sve je bas dobro  :D
Dva detalja primecujem i recicu ih, a bez da to imalo utice na dopadljivost celokupnog rada.
Jedan je zaista odsustvo vecih oguljotina, pogotovo ako je gospodin pilot kako kazes letijao kao lud...
Drugi je prljanje iza oznaka na trupu.Na 2,3,4,5 slici se bas primeti da prljavstina ima polukruzni oblik i pocinje na jednakom odstojanju od oznake...

Ali ponovo podvlacim-to ne umanjje kvalitet rada za mnogo..
I dalje je ovo suuuper maketa...

Pozz,
Comi
No signature.

airsuba

Odličan, baš si se izveštio  :cheers
Oznake si nacentrirao bez greške!

Pre par dana sam listao neku knjižicu o Raidenima pa sam primetio da uglavnom i nisu bili mnogo guljeni i ljušteni po trupu i krilima, biće da su fabrički rađeni po propisu. Doduše jesu skoro svi bili dobarano 'izlizani' po karmanovom slivniku ispod kabine, velika krivina koja se mnogo gazi...

ps. Super je video, verovatno im komesar 45te priča 'drugovi i drugarice, nema frke, dobijamo 100%, živeo car'


Warhawk

Vrhunski rad na svim nivoima, od sklapanja, preko bojenja, do fotografije.
Guljenje je sasvim OK i ovako.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Smajser

Quote from: Airsuba on 01-04-2013, 12:02:02
ps. Super je video, verovatno im komesar 45te priča 'drugovi i drugarice, nema frke, dobijamo 100%, živeo car'

Najbolji je sam Akamatsu kad objasnjava gusterima sa one dve makete u 1:48....''samo ga brate smotas pun desni pa odma' pun levi i Mustang je arivederci  8) :lol "

Smajser

Quote from: Comi on 01-04-2013, 11:54:40
Drugi je prljanje iza oznaka na trupu.Na 2,3,4,5 slici se bas primeti da prljavstina ima polukruzni oblik i pocinje na jednakom odstojanju od oznake...
Pozz,
Comi

Na koje tacno prljanje mislis? Nisam nesto prljao mnogo sem oko topova, rupa za ispadanje caura i izduva.

olakazanja

Jedan od boljih radova koji sam video uopste,dodatnu prednost dajem jer je Japanac ;) Odlican,majstorski,savrseno!!!!

Ćomi

Quote from: Smajser on 01-04-2013, 15:10:59
Na koje tacno prljanje mislis? Nisam nesto prljao mnogo sem oko topova, rupa za ispadanje caura i izduva.
Pa i meni se ucinilo da mi se ucinilo :o ali
recimo na ovoj slici se vidi svetliji "prsten" oko cufte...



I cisto da proverim sebe malo sam se poigrao sa slikom.Namerno kacim screenshot da vidis sta sam pojacao od efekata da bi se videlo malo dramaticnije...



Mislim- to se zaista malo primecuje, sto sam i u prvom postu rekao, nego mi bilo cudno...

Pozz,
Comi
No signature.

KuKLiNsKi

jako ljepo!  sviđa mi se ovo zelenilo =)
onaj obruč oko crvenog sunca je baš fora...
od bjelog prstena se odbija sunce puno jače pa zato zelena oko tog izbljedi brže   :P   ;)

Pedja

Odlično odradjeno, kabina posebno detaljna i precizna.Pojasevi su eceraj? takodje meinteresuje da li su instrumenti dekali ili su farbani.U svakom slučaju odlično.

Skyrider

Svaka cast za instrument tablu, stvarno neverovatno !  :mjetal

Smajser

Quote from: Comi on 01-04-2013, 15:55:51

I cisto da proverim sebe malo sam se poigrao sa slikom.Namerno kacim screenshot da vidis sta sam pojacao od efekata da bi se videlo malo dramaticnije...



Mislim- to se zaista malo primecuje, sto sam i u prvom postu rekao, nego mi bilo cudno...

Pozz,
Comi

Sad sam pogledao maketu, i tek pod malo jačim svetlom kao da se vidi malo bledja zelena (inace,Mitsubishi Dark Green,Mr Color). Kako je došlo do toga  - enigma  :o
Sve je prskano  iz iste ture  :)
Tako je to kad rešiš da radiš aeroplan šašavog alkosa  :cheers

Smajser

Quote from: Pedja on 01-04-2013, 16:35:30
Odlično odradjeno, kabina posebno detaljna i precizna.Pojasevi su eceraj? takodje meinteresuje da li su instrumenti dekali ili su farbani.U svakom slučaju odlično.

Instrument dekali su Hasegawini dati uz maketu. Svaki je posebno izbijan punch&die setom i lepnjen na svoje mesto. Preko je isao sloj Testors lepka za providne delove.

Ćomi

Quote from: Smajser on 01-04-2013, 18:28:16
Sad sam pogledao maketu, i tek pod malo jačim svetlom kao da se vidi malo bledja zelena (inace,Mitsubishi Dark Green,Mr Color). Kako je došlo do toga  - enigma  :o
Sve je prskano  iz iste ture  :)
Tako je to kad rešiš da radiš aeroplan šašavog alkosa  :cheers
Ma nista mu ne fali...
Na ekranu kod kolege se ni ne primeti-ali ja sam moj nesto sitnicavo kalibrisao  ;)
Mozda je tajna u maskiranju za "cufte" ? Cime si maskirao ?
Mozda je lepak pokupio gornji sloj farbe...
Lupam, na Boga ne mislim  :o

Pozz,
Comi
No signature.