F-5E Tiger II IRIAF Hobby boss 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Vidim da je u poslednje vreme F-5mania nesto prisutna na forumu evo i mene sa jednim  :)

Iranac mi je bio oduvek zanimljiv i nesto u poslednje vreme od kako su aktuelni po vestima sam resio da odradim jednog, nadam se da cu uskoro poceti i neki iracki avion(nadam se mig-23MF) iz tog perioda

Poceo sam ga oko NG i zavrsio pre jedno 3 nedelje, tj ostalo mi je samo jos aim-9 al to u nekoj turi kad se naoruzanje bude farbalo. Dekali su Hi decals i odlicni su, narucio sam ih sa hannantsa, boje neke razne mesavine. Maketa je ok za rad, malo posla oko spoja krila trup i to je to u sustini u kokpitu ima finih detalja ali opet zahteva malo samogradnje(sediste i HUD u mom slucaju). Maketa predstavlja avion iz Iracko-Iranskog rata i zaprljao sam ga malo jace jer su ovi avioni tad leteli bukvalno na dnevnoj bazi po nekoliko letova. F-5 se koristio dosta za V-Z dejstva pa sam mu nakacio 4 Mk.82.

Fotke standardno lose, jbg skupljaju se pare za neki pristojan DSLR pa slikam mobilnim do daljnjeg  :deadhorse












Moj onako utisak je zadovoljavajuc, jer sam imao neke muke sa farbanjem pa je moglo i gore da se zavrsi :)

flanker

#1
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

I ne samo zelenu.I pesak i braon su off i to poprilicno.Mada lepo izgleda.

zivorad

Ma dajte ljudi , promasio boju ...  o tome moze da se diskutuje do iznemoglosti .  Avionce je super ispalo  :bravo :bravo :bravo

Goran A.

#4
Evo varijante kada boja na avionu izbledi, vide se korekcije svezom bojom.

http://www.airliners.net/photo/Iran---Air/Northrop-F-5E-Tiger/1559874/L/


Mislim da moze da se provuce a i Nemsijeve slike vuku prilicno na zuto. Hamer koji je beo, vidi se kako treba tek na trecoj slici. Pretpostavljam da treca slika najblize prikazuje boje na maketi.

Nije bas toliko strasno.

flanker

QuoteEvo varijante kada boja na avionu izbledi, vide se korekcije svezom bojom.

Da, ali je slika iz marta 2009, a ovde se radi o avionu iz 1985. (mislim da je to opcija kod Hi Decal). Ovako šema deluje kao izraelska sa Hu 120. Isto su farbali i F-14 i F-4, pa tu nema mnogo dileme. Barem za mene.
http://pastconflicts.com/gallery/albums/userpics/10001/IRIAF_F-4_War_023-S23_Large.jpg
http://5.blog.xuite.net/5/c/3/8/14251252/blog_467567/txt/46759055/9.jpg
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Mislio sam da mu damo malo prostora s bledom farbom al' stvarno lici na izraelsku semu. Sad je gotovo.

dragan_mig31

Svaka maketa je iskustvo vise.na kraju je lepo ispala iako nijanse nisu bas kako treba i tocne :) Sledeca bice puno bolja :)

Nemsy_29

Ovako kao prvo, MENI boja odgovara, NAMERNO sam radio izbledeli avion jer sam isprobavao efekat za neke dalje projekte. Avion je preciznije iz 1980e godine i ti avioni su dnevno leteli po 5/6 misija i ne verujem da su bas sveze izgledali a u Iranu boga mi pece sunce fino, ako vam je lakse da gledajte zamisljajte da je ovo masina koja ceka remont neke 2006e godine. I opet cu reci sto sam na FB rekao, uzivo je druga prica totalno, nzm zasto al ne mogu lepo da uslikam tu zelenu ovde deluje da je presvetla a eto boja humbrol 117 koja i nije bas svetla sa kap/dve bele zbog razmere.

Nema ljutnje nego samo pisem ono sta upravo gledam ispred sebe a ne na fotografiji  :caooo

airsuba

Trebalo bi samo da mu malo sa finom turpijom ili šmirglom poravnaš vrh repa i tako mu 'zaoštriš' uglove!
Imam maketu pa znam da su to loše odlili...
:cheers

Goran A.

Ako si ovo gadjao onda nije lose. Boje su blede, a oznake relativno sveze.


Nemsy_29

Da tako nesto sam gadjao, "osuncan" i delimicno istrosen avion  :)

Subo nisam obratio paznju na taj detalj al na sledecem hocu  :)

dragan_mig31

Nema veze sto su leteli po 5-6 puta na dan.To neznaci da nisu cuvali avione po kaponirima :) Nema veze bitno je da je tebi lep i da si ti zadovoljan :) Nazalost ne dolazim u nedelju na takmicenju a stvarno sam hteo da vidim maketu uzivo.

Goran A.

#13
Kad eskadrila leti citav dan, avioni su uglavnom na otvorenom, retko se leti sa vise aviona iz zatvorenih kaponira. U ratnim vremenima, ce pre biti rastrkani na otvorenom sirokom prostoru, nego po kaponirima za koje svi znaju gde su i odmah ih gadjaju. Iranci osim zatvorenih imaju i onaj otvoreni tip zaklona.

Jos bolji primer sveze i blede farbe na jednoj slici.




flanker

Hmm izbledela boja??
Evo mog predloga. Ofarbaš avion svim bojama kako je i predviđeno (zelena je Hu 116 u ovom slučaju). Onda celu maketu isprskaš sa razblaženom belom ili sa malo bele dodate u lak. Tako se ravnomerno iznijansiraju sve boje na celom avionu. Ako želiš više bled deo, onda naravno tu više prsakaš.
Inače efekat 5-6 letova dnevno se pre svega odražava na zaprljanost, a manje na izbledelost. Ajd pozdrav svima i da ne smaram dalje. :caooo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.